Skvělé tipy

A pak, že se nad počasím vyzrát nedá…

Není nic horšího, než nečekaná sprška, která se spustí v momentě, kdy máme v plánu vyrazit někam ven. Počasí je ovšem neúprosné a protože prozatím neznáme způsob, jak ho změnit, nezbývá nám, než se mu přizpůsobit. Je to jednoduché, stačí sledovat předpověď počasí. V případě, že ji pravidelně nestíháte, na ni můžete kdykoliv mrknout na portálo Slunecno.cz. Kromě aktuální předpovědi pro celé území nabízí i celou řadu zajímavých služeb, které jinde nenajdete. Pojďme se na ně společně podívat.

Nemusí pršet, stačí, když kape

Jednou z užitečných funkcí je meteoradar, díky kterému můžete sledovat vývoj srážek. Mapu lze přepnout na satelitní, hybridní, OSM nebo terénní verzi a jednotlivé snímky lze nahrávat. Vzhledem k tomu, že radar zobrazuje srážky v tzv. světovém čase, musíte si ho na středoevropský převést sami a to přičtením jedné (zimní čas) nebo dvou hodin (letní čas).
Další zajímavé služby

Portál slunecno.cz ovšem nabízí mnohem více než jen aktuální předpověď a meteoradar. Na webu se nachází rozsáhlá fotogalerie přírody, do které můžete přidat vaše nejpovedenější výtvory. Neméně zajímavý je i přehled desítek webkamer, díky kterým můžete v přímém přenosu sledovat dění ve vašem městě nebo na druhém konci republiky. Součástí webu je i lunární kalendář zobrazující fáze měsíce a samostatná sekce „počasí na horách“, kterou ocení každý, kdo má v dohledné době v plánu lyžovat.

Chystáte se na dovolenou?

Portál vám bude nápomocný i tehdy, chystáte-li se na dovolenou do ciziny. Na webu najdete přehled nejoblíbenějších destinací a to včetně informací o klimatických podmínkách. Ať už jde o počasí v Chorvastku, Egyptě či Itálii, slunecno.cz vám ho serívruje na jednom místě. Mimochodem, informace o aktuálním stavu počasí si můžete nechat zasílat i newsletterem a to každý den nebo jednou týdně.