Zahrada

Automatické závlahové systémy

Sen o krásném bydlení jste si již splnili, ale k dokonalosti chybí ještě malý krůček. Pokud celkový dojem kazí nemastná-neslaná zahrada, měli byste to urychleně napravit a vytvořit si před domem malou oázu, ve které budete rádi trávit volno. Stačí zasadit nový trávník, keře, stromy a samozřejmě trvalky, které atmosféru maximálně umocní. Otázkou je, kde vzít čas na pravidelnou údržbu, respektive zavlažování. Bez pravidelného přísunu vody vaše zeleň neporoste a pokud není ve vašich možnostech trávit hodiny s hadicí v ruce a tam, kde nedosáhne, chodit s konví… vyřešte problém automatickým závlahovým systémem!

Nedostatek času je k dnešní uspěchané době patří. A pokud se se stávající zahradou nesmíříte, nezbude vám, než práci výrazně zjednodušit a zefektivnit. Automatické zavlažovací systémy představují perfektní nástroj, díky kterému si budete moct dopřát kouzelnou zahradu plnou vzkvétající zeleně i vy.

Závlahové systémy jsou neodmyslitelnou součástí moderní zahrady a narazíte na ně také v parcích, na fotbalových hřištích či tenisových kurtech. Zkrátka a dobře všude tam, kde je potřeba dodat zeleni dostatek vláhy, ale nenajde se nikdo, kdo by měl celý den na její obhospodařování.

Pozor! Instalace automatického zavlažovacího systému svépomocí není snadná a proto doporučujeme odborníky ze společnosti Zahrady Bula. Vyprojektují pro vás závlahový systém na míru, zaškolí vás a zajistí komplexní servis. Další informace najdete na www.automaticke-zavlahovesystemy.cz.

Automatické zavlažovací systémy mají podobu soustavy podzemních potrubí, filtrů, ventilů, elektrických rozvodů, šachtic a nejrůznějších typů postřikovačů a dalších prvků. A protože jsou důmyslně skryty pod povrchem, nekazí celkový uhlazený dojem exteriéru.

S manipulací si nemusíte lámat hlavu, zavlažovací systémy jsou řízeny elektronickou ovládací jednotkou, na které nastavíte požadovaný program. V předem určený čas dá jednotka pokyn ventilům a tlak vody vysune postřikovače, které budou po stanovenou dobu kropit vše v jejich akčním rádiusu. Poté se ventily uzavřou a postřikovače opět zmizí do podzemí.

Další výhoda spočívá v přítomnosti dešťových čidel a čidel půdní vlhkosti, díky kterým se systém spustí pouze v momentě, kdy vlhkost půdy klesne pod minimální hodnoty. Ideální doba na zavlažování je brzy po ránu, kdy minimální odpar vody ochrání rostliny před případného šoku z náhlého ochlazení studenou vodou.

Závlahový systém závlahy Hunter v "akci"
Závlahový systém závlahy Hunter v „akci“