Bydlení

Betonové ploty propůjčí vašemu bydlení eleganci i soukromí

Betonu nelze upřít jedno prvenství. Jde o celosvětově nejpoužívanější stavební materiál, který se používá ke stavbě budov, silnic, mostů, tunelů a spousty dalších staveb. Popularitu si získal perfektními fyzikálními a chemickými vlastnostmi a za poslední dekádu je ho produkce vzrostla více než desetkrát. Co vás však možná překvapí je to, že stále častěji nahrazuje ostatní stavební materiály tam, kde bychom jeho přítomnost nečekali. Perfektním příkladem budiž betonové ploty, které zažívají opravdový boom.

Nejde vám do hlavy, proč si „hyzdit“ bydlení betonovým plotem? Mezi pádné argumenty ke stavbě betonového plotu je jednoduchá a velmi rychlá montáž, příznivá cena, dlouhá životnost a takřka nulová údržba. Betonové ploty se mimo jiné chlubí esteticky působivým vzhledem a ostudu vám rozhodně dělat nebudou. Pokud se nesmíříte se základní šedou, můžete si plot natřít libovolnou fasádní barvou, případně sáhnout po variantě v pískovcovém odstínu.

A jak betonový plot vypadá? Skládá se z desek, které jsou vsunuty mezi koncové a průběžné sloupky se zapuštěnými průmyslovými ocelovými armaturami. Betonové desky mají délku 200 cm, jsou široké 4,5 cm a výška základní varianty činí 50 cm. Zakončení horní strany plotu má podobu rovné linky, nebo okrasného oblouku. Desky leze libovolně kombinovat a to až do výšky 2,5 m, což ocení každý, kdo touží po soukromí.

Jednotlivé prvky se vyrábí z certifikovaného betonu, který je díky stálému složení vysoce odolný vůči povětrnostním vlivům. Betonové ploty odolají dešti, sněhu i mrazu a to až několik desítek let. A neměly by vás odradit ani drobné barevné odlišnosti a vápenné výkvěty, které nelze odstranit ani za použití moderních technologických a chemických procesů. Jde o přirozený jev, ke kterému dochází v souvislosti z čistě přírodním složením betonu. Rozhodně však nemají vliv na kvalitu a časem se rozdílné odstíny vyrovnají.

Realizace betonových plotů si můžete prohlédnout v galerii společnosti KULKABEX s.r.o. na www.betonoveploty.net. Montážní firma prodává a montuje betonové prvky, které pochází od českých výrobců a nabízí je za přívětivé ceny. Toužíte-li po krásném plotu, který vám vydrží několik desítek let, máte šanci!

Betonvý plot