Hobby

Bez pořádného nářadí se neobejde profesionál, ani kutil

Někdo má ve zvyku volat řemeslníka i kvůli dotažení šroubku na nábytku nebo vyvrtání děr pro poličku. Věříme, že vy podobné rutinní úkony zvládnete jako kutil Tim a nepotřebujete asistenci profesionála. Přesto jsme se rozhodli připravit praktický manuál pro každého, kdo nemá žádné zkušenosti s nákupem elektrického nářadí. Aku-vrtačka, aku-šroubovák, pájka a další pomocníci by v žádné domácnosti neměli chybět. Jeden nikdy neví, kdy se mu budou hodit a je mnohem lepší disponovat vlastním arzenálem, než neustále prosit souseda.

Rozdíl mezi profesionálním a hobby nářadím

Nejdříve si ujasníme, co je to profesionální a hobby elektrické nářadí. V prvním případě jde o nářadí, které využívají profesionální řemeslníci. Vyznačuje se špičkovým výkonem, vynikající ergonomií a odolností. V neposlední řadě i velmi vysokou cenou. Oproti tomu je hobby nářadí výrazně levnější, nicméně není určeno pro některé náročné práce. To samozřejmě neznamená, že je méně kvalitní.

Nekvalitní nářadí vám práci neusnadní

V praxi jde především o volbu prověřené značky. Známí výrobci (Např. Makita, Milwaukee, Narex…) většinou nabízí elektrické nářadí v několika modelových řadách (profi a hobby) a při výběru byste se měli řídit dle účelu. Ve vašem případě pravděpodobně sáhnete po hobby nářadí, které je zaměřeno na volnočasové kutilské aktivity. Přesto se nesnažte „za každou cenu“ ušetřit a vsaďte na kvalitu. Co na tom, že nebudete nářadí používat každý den – nechcete přece, aby vám vypovědělo službu v ten nejnevhodnější moment. Z dlouhodobého hlediska navíc ušetříte, protože nebudete muset každou chvíli kupovat nové.

Tip pro kutily i profesionály

Preferujete pohodlný nákup z domova? Poohlédněte se po nářadí na www.dobre-ceny.cz. Prodejce nabízí široký sortiment klasického i elektrického nářadí od prověřených výrobců a poskytuje záruční i pozáruční servis. Na zboží se můžete podívat i osobně v kroměřížské kamenné prodejně.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *