Zdraví

Červený jetel a klimakterium

Klimakterium (neboli přechod) je období, v průběhu kterého pohlavní cyklus ženy pozvolna vyhasíná. Dochází k útlumu funkce vaječníků, sníží se tvorba estrogenu a progestronu, zastaví se menstruace a žena již není schopna otěhotnět. Jde o zcela přirozený stav, který je ovšem doprovázen řadou nepříjemných pocitů. Návaly horka, časté změny, nálad, deprese, nadměrné pocení, zvýšená tvorba vrásek, vysoký tlak… Mohli bychom pokračovat, nicméně pokud jste již změny, které jsou s přechodem spojeny, zaznamenala takříkajíc na vlastní kůži, víte sama nejlépe, jak se cítíte. A možná hledáte způsob, jak příznaky klimakteria zmírnit, nebo dokonce zcela eliminovat. V tom případě vás překvapí účinky červeného jetele, ze kterého se vyrábí čaj i tablety.

Nejlepší přípravek na klimakterium

Červený jetel patří mezi největší přírodní zdroje kvalitních isoflavonů a obsahuje také přírodní fytoestrogeny. Nepříjemné příznaky menopauzy, tedy výše zmiňované návaly horka, podrážděnost, nervozita, nespavost, vysoký tlak, ale také špatné libido nebo noční pocení, lze úspěšně potlačit pravidelnou konzumací doplňků stravy s obsahem fytoestrogenů. Tedy produktů z červeného jetele.

Z červeného jetele se vyrábí čaje i tablety

Ze sušených květů červeného jetele se velmi dlouho připravovaly pouze k úpravě čajových směsí, kterým dodávaly specifickou vůni a chuť. V současnosti se červený jetel hojně využívá k výrobě potravinových doplňků. Vysoký obsah fytoestrogenů, které se ve stravě objevují jen ve velmi malém množství, potlačuje negativní projevy klimakteria. Červený jetel v tabletách navíc obsahuje i další prospěšné látky (např. vitamin D, vápník, hořčík, selen, zinek, biotin a kyselina pantotenová), které slouží jako prevence před osteoporózou, chrání žilní systém a podporují metabolismus vlasů a regeneraci kůže.

Navštivte Dům bylinek a objednejte si pořádnou porci zdraví

Potravinové doplňky a čaje z červeného jetele si můžete zakoupit v Domě bylinek – specializovaném e-shopu, ve kterém najdete také spoustu dalších zajímavých přírodních produktů, přípravků podporujících hubnutí, vitamíny, bio potraviny i něco pro zdravé mlsání. Za zmínku stojí také široké spektrum kapslí, ve kterých jsou obsaženy nenasycené mastné kyseliny Omega-3. Ty  pozitivně ovlivňují fungování celého organismu a obsahují i další zdraví prospěšné vitaminy a látky (např. vitamin E). Více na www.dumbylinek.cz.