Jídlo

Českobudějovická vinotéka Sklípek prodává vynikající sudové víno. A nejen to!

Dáte si rádi skleničku bílého či červeného? V tom případě jistě nepohrdnete tipem na vinotéku, která nabízí široké spektrum kvalitních nápojů. Máte-li čas od času cestu do Českých Budějovic, rozhodně do svého programu zahrňte také návštěvu vinotéky Sklípek. A pokud v jihočeské metropoli bydlíte, pravděpodobně začnete Sklípek navštěvovat pravidelně. Jistě – nic se nemá přehánět a o pití alkoholických nápojů to platí dvojnásob. Ale proč své chuťové buňky nepotěšit lahodným vínem?

V posledních letech je stále populárnější prodej sudového vína. Důvod je prostý – je k mání za výrazně nižší cenu než lahvové víno ve srovnatelné kvalitě. Na druhou stranu to bohužel neplatí vždy. Možná jste již sudové víno vyzkoušeli a neměli s ním příliš dobré zkušenosti. Pravdou je, že někteří prodejci nabízí nekvalitní patoky, které však prezentují jako vybrané odrůdy. Zážitky při pití těchto vín bývají nezapomenutelné, ale ne ne tak, jak by si konzumenti přáli. Nápoje mají mizernou chuť a na druhý den se dostaví nepříjemný bolehlav…

Chcete-li se něčemu podobnému vyhnout, vsaďte na sudová vína z vinotéky Sklípek. Ta je na trhu již od roku 1993 a po celou dobu její existence má jasnou filosofii, které se drží. Nabízí vysoce kvalitní vína, a to jak volně stáčená, tak i lahvová. V sortimentu však natrefíte také na sladké a slané pochoutky – pralinky a figurky z belgické čokolády nebo vážené suché plody. Na své si však přijdou také milovníci medoviny, burčáku a jablečného moštu.

Vraťme se však ještě na chvíli k vínům. Vinotéka Sklípek nabízí bílá, červená a dokonce i růžová stáčená vína. V současné době si můžete vybrat mezi těmito odrůdami:

bílá stáčená vína – Rulandské šedé, Cuveé riesling, Tramín červený, Chardonnay, Ryzlink Vlašský, Irsai oliver, Veltlínské zelené, Moravský muškát, Sauvignon, Pálava

červená stáčená vína – Modrý Portugal, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon, Merlot, Frankovka, Tempranillo – barrique, Cabernet Moravia, Saint Laurent (Svatovavřinecké)

růžová stáčená vína – Zweigeltrebe – rosé

Tak co na to říkáte? Vybrali byste si? V tom případě zamiřte na www.vinoteka-sklipek.cz, kde najdete další informace o Sklípku.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *