Bydlení

Chcete dům, nebo opravdový domov? Dřevostavby ORIGIS vám padnou jako ulité…

Tak, jako se do módy vrací přírodní materiály, roste i popularita dřevostaveb. V některých zahraničních zemích je jejich podíl mnohem vyšší než množství ostatních typů obydlí. Není divu, výhody dřevostavby jsou natolik významné, že o ní uvažuje každý, kdo přemýšlí o novém bydlení. Realizace je rychlá a poměrně levná a klíčovou roli hrají i nízké provozní náklady. Dřevostavby se pyšní všemi přednostmi dřeva a kromě toho, že nevyžadují žádnou mimořádnou údržbu, jsou velmi odolné. Pokud o novém bydlení ze dřeva uvažujete i vy, mohla by vás zajímat nabídka od společnosti ORIGIS, která je tak trochu jiná, než na jakou jste v případě dřevostaveb zvyklí.

Zajímá vás, v čem se dřevostavby Praha liší od konkurence? Odpovědí na otázku by mohla být už samotná filosofie firmy. ORIGIS nechce tvořit domy, ale domovy, čemuž nasvědčuje i průběh spolupráce. Pokud jste již navštívili firmy, které se zabývají realizací dřevostaveb, pravděpodobně jste vždy narazili na totožný přístup typu vyberte si z katalogu. Vrcholem individualizace bylo přemístění příčky dělící dvě sousední místnosti.

ORIGIS staví pasivní domy jinak – orientuje se na vaše potřeby a budete to právě vy, kdo bude mít hlavní slovo na finální podobě domu. V rámci pečlivé přípravy zodpovíte mnoho otázek, díky kterým ORIGIS poté vytvoří plán přesně pro vás. Na tyto otázky se vás jinde ptát nebudou.

Zápasíte-li s omezeným rozpočtem, mohly by vás zaujmout takzvané rostoucí domy. Jde o projekty, které jsou navrženy tak, aby se v průběhu času (tedy v závislosti na rozrůstající se rodině a zvyšujících se příjmech) daly postupně dokončit, ale zároveň byly plně obyvatelné již v první fázi stavby. V případě rostoucího domu se spolupráce s ORIGIS vyplácí dvojnásobně – jen málokterý projekt totiž vyžaduje tak důkladné plánování.

Další informace a fotogalerii již realizovaných projektů najdete na webových stránkách www.origis.cz. A abychom nezapomněli, pro ORIGIS nepředstavují žádný problém ani domy ve svahu. Obavy, že je váš atypický pozemek k realizaci dřevostavby nevhodný, tak skutečně nejsou na místě.