Skvělé tipy

Chcete tisknout za hubičku?

Tisknete tak, až se vám od tiskárny práší a zjišťujete, že vás barevné náplně stojí pěkný „ranec“? Je docela paradoxní, že v době, kdy lze solidní multifunkční tiskárnu pořídit takříkajíc za pár drobných, jsou ceny tonerů a cartridgí stále velmi vysoké. Jak z toho ven? Existuje způsob jak tisknout za přijatelnou cenu? Máme pro vás dobrou zprávu – tisknout lze nejen s originálními náplněmi, ale také s renovovanými a kompatibilními tonery a cartridgi. Která varianta je nejlepší a kde náplně seženete nejvýhodněji?

Origninální, repasované, nebo kompatibilní tonery?

Začneme pěkně popořádku. Nejvyšší kvality tisku docílíte s originálními náplněmi. Originální tonery a cartridge pochází přímo od výrobce tiskárny nebo oficiálního dodavatele a jsou pečlivě kontrolovány. Jejich nevýhodu jsme zmínili v úvodu – jsou drahé.

Mnohem dostupnější jsou renovované neboli repasované tonery a cartridge. Jde o původně originální náplně, které jsou vyčištěny a opětovně naplněny. Kvalita tisku je velmi dobrá a často srovnatelná s originály, cena je ale citelně nižší. Renovované náplně jsou navíc ekologické a i to se v dnešní době, kdy neúměrně zatěžujeme životní prostředí, počítá.

Kompatibilní tonery a cartridge jsou ze všech tří variant nejlevnější. V porovnání s originálními náplněmi až několikanásobně. Jejich slabou stránkou je kvalita tisku – kompatibilní náplně do tiskáren nebývají testovány a jejich používání je vždy sázkou do loterie. Podaří-li se vám však najít výrobce, který produkuje dostatečně kvalitní náplně, není důvod se jich stranit.

[idea]Tip:  Zde najdete nejlevnější cartridge HP.[/idea]

Kde seženete náplně do tiskárny nejlevněji?

Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete jít cestou ověřené kvality, ale vyšší ceny (originální náplně),, zlatým středem (renovované náplně), nebo sáhnete po nejlevnějších, ale nepříliš kvalitních komponentech (kompatibilní náplně). V každém případě se po nich poohlédněte na www.tonera.cz. V internetovém obchodě české společnosti TONERA (na trhu již od roku 1993) najdete náplně do tiskáren značek HP, BROTHER, CANON, MINOLTA, LEXMARK, SAMSUNG, OKI a EPSON.

[idea]Tip: Zde najdete nejlevnější cartridge Epson.[/idea]

Společnost TONERA garantuje nejnižší ceny na internetu (najdete-li levnější nabídku, prodejce vám dá stejnou nebo ještě nižší cenu), prodává velmi kvalitní náplně a v současné době poskytuje na zboží spoustu atraktivních slev, které lze navzájem kombinovat. S TONEROU budete tisknout opravdu levně…