Internet

Co je to SEO? Nic tajemného, ale bez něj to bude mít váš web těžké

SEO či nesprávně SEO-optimalizace. Tři magická písmena, která vzbuzují emoce v řadách zkušených online marketérů, začínajících tvůrců webů, konzultantů a dalších specifických skupin lidí pohybujících se ve světě internetového byznysu. O co jde a proč je optimalizace webu pro vyhledávače pravděpodobně důležitá i pro váš projekt?

Přísun návštěvníků bez placené reklamy

Způsobů, jak dostat návštěvníky na web, je spousta. Pokud však vaše cílová skupina hledá službu/zboží přes vyhledávače (u nás především Google a Seznam.cz), musíte zajistit, aby se vaše stránky objevovaly na relevantní dotazy na předních pozicích. A nechcete-li si neustále platit PPC reklamu, nezbude vám, než stránky optimalizovat.

Dlouhodobý a komplexní proces

Problematika optimalizace webu je velmi rozsáhlá, ale nikoliv komplikovaná. Spočívá v množství dílčích úkonů, které lze obecně rozdělit na on page a off page.

On page SEO není nic jiného než úprava obsahu webu tak, aby co nejvíce souvisel s hledanými frázemi. Vyhledávače se musí mít od čeho „odrazit“ a když na vašich stránkách neobjeví klíčová slova, jen těžko je zobrazí uživatelům. Na druhou stranu nejde jen o vhodně zvolené titulky, meta description a další prvky. Obsah webu by měl být maximálně hodnotný a nikoliv přeoptimalizovaný.

Když jsou webové stránky připraveny, může začít proces off page optimalizace. Alfou a omegou je velké množství odkazů z pečlivě zvolených zdrojů. Mělo by se jednat o pestrý mix relevantních webů s různou autoritou, optimální poměr anchor textů (klíčová slova, přes která vedou odkazy), rovnoměrná distribuce odkazů na jednotlivé stránky a další faktory.

Nemusíte na to být sami, svěřte SEO odborníkům

Pokud se v problematice optimalizace webů nevyznáte a nehodláte ztrácet čas získáváním informací a sledováním nejnovějších trendů, obraťte se na někoho, kdo vám garantuje prokazatelné výsledky. K jedničkám v oboru patří například SEO Consult.