Dovolená a cestování

I dovolenou s dětmi si lze maximálně užít

Přemýšlíte nad tím, kam si vyrazíte na dovolenou? Chcete-li si své zasloužené volno opravdu užít, neměli byste zapomínat na své děti. Předtím, než učiníte konečné rozhodnutí, důkladně zvažte, zda se pro ně na vybraném místě najde dostatek aktivit. Není nic horšího, než když na místě zjistíte, že se pro ně nenajde nic, čím by se mohli zabavit. Dovolenou s dětmi si přitom můžete vychutnat mnohem více, než když byste je „šoupli“ na hlídání k babičce. Existuje spoustu možností, jak strávit dovolenou tak, aby byli spokojení rodiče i děti. Rozhodli jsme se vám rozhodování usnadnit a sestavili pro vás několik tipů.

Zeptejte se svých dětí, jak by rády strávily dovolenou

Máte-li doma malé dítě, většinou postačí, když si najdete ubytování s přilehlým dětským koutkem. Prckům stačí k radosti málo a největší radost jim uděláte tím, když s nimi strávíte pár chvil na pískovišti nebo na houpačce. Většina slušnějších penzionů a hotelů naštěstí na naše nejmenší pamatuje a má pro ně připraveny útulné dětské hřiště, na kterých se dosytosti vyřádí. A kam na dovolenou s dětmi, které jsou už poněkud odrostlejší? Rada nad zlato zní – zeptejte se jich, kde by se rády podívaly a co je baví. Dost možná vás příjemně překvapí a navrhnou alternativu, na kterou byste možná sami od sebe nepřišli. S většími dětmi se toho dá podniknout skutečně mnoho – návštěva zábavních parků, ve kterých se alespoň na pár chvil vrátíte do dětských let i vy, kulturněhistorických památek (aneb škola hrou) nebo jednoduše někam do přírody.

Pokud máte pocit, že jste už všude byli a dochází vám inspirace, koukněte se na tématické webovky malydobrodruh.cz. Právě zde totiž najdete spoustu konkrétních tipů na výlety po vlastech českých, ale i v zahraničí. Dozvíte se, jak přežít cestování letadlem, ale také cenné rády, díky kterým výrazně ušetříte. S malým dobrodruhem bude vaše dovolená s dětmi ještě lepší, než jste si kdy mysleli.