Bydlení

Dřevěné montované domy na klíč – nejrychlější způsob ke krásnému a úspornému bydlení

Rozhodli jste se pro vlastní bydlení a chcete bydlet v krásném, energeticky úsporném a ekologickém domě? V tom případě by vaše volba měla padnout na dřevostavbu, která se v posledních letech těší oblibě i u nás. V zemích severní a západní Evropy se je jejich výstavba běžná již velmi dlouho a v mnoha lokalitách dokonce jsou zastoupeny v mnohem větší počtu, než klasické zděné domy.

Důvody, které hovoří pro dřevostavby

Dřevěné rodinné domy mohou mít mnoho podob – od jednoduchého srubu až po velkou rodinnou vilu. Všechny typy dřevostaveb lze postavit v úsporném, pasivním i nízkoenergetickém standardu a ať už zvolíte kteroukoliv variantu, můžete se spolehnout na velmi nízké provozní náklady a příjemné mikroklima.

Dřevo, jakožto přírodní materiál, „dýchá“ a chlubí se perfektními izolačními vlastnostmi. Vyhřát dřevostavbu netrvá příliš dlouho a moderní eurookna zajistí, aby byl únik tepla minimální. V létě dřevěný dům funguje opačně a nedochází v něm k přílišnému přehřívání.

Dřevěné domy na klíč vynikají také rychlostí výstavby. Montují se z prefabrikovaných dílů, realizace trvá jen několik měsíců a lze ji provést během celého roku. Chcete-li bydlet ve svém opravdu rychle, vsaďte na dřevostavbu.

Argumentem, který je pro spoustu lidí rozhodující, je také přirozený vzhled dřeva. Dřevostavba perfektně zapadne do koloritu zahrady v bezprostřední blízkosti lesa, ale na druhou stranu vyzařuje harmonickým dojem také v klidné lokalitě na okraji města.

A jak je to s cenou? I ta váš mile překvapí. Výstavba domu ze dřeva není nákladná a pravděpodobně vás vyjde ještě levněji, než stavba klasického zděného domu.

Na co si dát pozor?

Vzhledem k tomu, že dřevěné domy na klíč nemají v České republice tradici, je velmi důležité vybrat stavební firmu, která má s jejich realizací zkušenosti. Předpokladem k tomu, aby váš nový dřevěný domov disponoval všemi výše zmíněnými vlastnostmi, je naprosto precizní provedení a dodržení všech moderních technologických postupů.

Mezi renomované stavební firmy, na které se můžete stoprocentně spolehnout, patří AZ WOOD a.s., která realizuje hrubé stavby i kompletní dřevěné montované domy na klíč, včetně projektové dokumentace a jednání se všemi zainteresovanými orgány. Ti z vás, kteří si nemohou dovolit kompletní výstavbu dřevěného domu z vlastní kapsy, zase ocení pomoc při zajištění financování.

AZ WOOD vám postaví moderní dřevěný bungalov, nebo vícepatrový dům. A přestože jde o typové domy, je možné jejich finální podobu do značné míry ovlivnit (např. dispozice místností, umístění příček…) a to dokonce v průběhu užívání.

Společnost AZ WOOD disponuje vlastním výrobním závodem, kde jsou jednotlivé díly odborně smontovány. Vysoká kvalita pracování dřevěné domy předurčuje k tomu, aby vydržely nejméně padesát let. Podívejte se na realizované zakázky na www.drevenedomynaklic.cz a rozhodněte se sami.