Byznys

Dropshipping nerovná se koláče bez práce

Pokud se zajímáte o to, jak se dá vydělávat prostřednictvím internetu, jistě jste již zavadili o pojem dropshipping. Jedná se o metodu provozování internetového obchodu založenou na přeposílání objednávek. Mnoho lidí si myslí, že jde o velmi jednoduchou záležitost, která přinese koláče (peníze) bez práce. Samozřejmě tomu tak není.

 

Dropshipping je velmi zajímavá metoda online byznysu, která má své kořeny v USA. Je založena na přeposílání objednávek. Majitel e-shopu, který provozuje dropshipping tak zboží fakticky nevlastní, ale přeposílá objednávky skutečnému dodavateli. Ušetří tak peníze za nákup zboží a nemusí zboží balit a rozesílat. To většinou dělá dodavatel. Kde je tedy háček? Částka, která provozovateli dropshippingového obchodu náleží je velmi malá. Odvíjí se od konkrétního typu zboží a pohybuje se od 5 do 15 procent. Všeobecně platí, že u netradičního zboží stanovují prodejci vyšší marže.

 

Pokud si říkáte, že provozovatel dropshippingového obchodu i tak vydělá dost peněz, nenechte se mýlit. Vzhledem k obrovskému počtu e-shopů všeho druhu je velmi těžké se prosadit. Pokud chcete provozovat internetový obchod, nevyhnete se investici do internetového marketingu, seo a podobně. Koláče bez práce se tedy nekonají.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *