Děti

Drtivá většina dětí má zdeformované nohy. Na vině jsou nevhodné boty!

Pohráváte si s myšlenkou, že v rámci úspory ušetříte při výběru dětské obuvi? Možná si jako téměř každý rodič říkáte, že na těch několik málo měsíců si dítě vystačí s levnými botami a ty kvalitní mu pořídíte až v momentě, kdy jeho nohy nebudou růst tak rychle. A právě to je největší chyba, které se můžete dopustit. Dětská noha se mění velmi rychle a nošení nevhodné obuvi ji může výrazně zdeformovat. Možný vás překvapí, že téměř každé dítě (více než 99 %) se rodí s naprosto zdravýma nohama, ale ve věku let trpí více než jedna třetina určitým stupněm poškození. Viníkem je ve většině případů právě nevhodně zvolená obuv, respektive nezodpovědný rodič.

Výsledky průzkumů jsou alarmující

PrimigiOhledně vývoje dětí bylo provedeno hned několik průzkumů, v rámci kterých byly zjištěny až zarážející výsledky. Podle odborníků z rehabilitačního centra Sarema Liberec s.r.o., kteří mezi lety 1998 – 2004 prováděli průzkum v rámci programu „Zdravé dítě – zdravá budocnost“, byly bez nálezu pouhá 4 % dětí z cca 8400, které se průzkumu účastnily. Vadné držení těla bylo zjištěno u 90,8 %, ploché nohy u 68 % a kombinované vady u 5,2 %. Děti, kterým rodiče pořídili ortopedickou dětskou obuv, byly diagnostikovány jako zdravé.

Většina rodičů bohužel ani netuší, jak dětskou obuv vybírat. Děti běžně nosí příliš krátké, dlouhé, úzké nebo široké boty, které se na jejich vývoji notně podepíší. Dalším faktorem je samozřejmě přítomnost obuvi, která nevyhovuje ani základním hygienickým a ortopedickým požadavkům. I to je důvod, proč se někteří výrobci rozhodli pro dobrovolnou certifikaci České obuvnické asociace. Dětské boty s tímto certifikátem můžete bez obav dětem pořídit.

Kde lze zdravotně nezávadnou obuv zakoupit?

Mezi nejkvalitnější certifikované dětské boty patří značky jako jsou Gabor, Protetika, Richter, Primigi, Tutta, Superfit a oblíbená obuv Fare. Zdravotně nezávadná obuv je k dostání v lékárnách, specializovaných prodejnách a samozřejmě i na internetu. Mezi specializované prodejce patří také společnost svorto s.r.o., která provozuje kamennou prodejnu, ale také e-shop. Najdete ho na www.zdrava-detska-obuv.cz a můžete se těšit na široké spektrum vysoce kvalitní dětské obuvi za velmi příjemné ceny. Investice do certifikované dětské obuvi se vám vrátí na zdraví vašich dětí. Nepodceňujte ji.