Bydlení

Dům bez stavebního povolení? Jasně, mobilheim!

Stát se „nezávislým“ a přesunout se do vlastního bydlení je pro mnoho lidí zdánlivě nesplnitelný sen. Ceny nemovitostí nejsou zrovna zanedbatelné a ty starší potřebují obrovské investice. O energetické náročnosti starších domů se raději ani nezmiňujeme… Možnost bydlet ve svém a to dokonce velmi levně, ovšem přeci jen existuje a to v podobě mobilních domů neboli mobilheimů. Pamatujete si ještě na starší americké snímky, jejichž příbytky nebyly nepodobné větším karavanům? Nejlevnější mobilní domy skutečně karavany připomínají, ovšem dražší varianty si v ničem nezadají s chatkami nebo menšími rodinnými domky.

Pokud vás tato alternativa zaujala, obraťte se na společnost BIVAKHOMES s.r.o., která má v nabídce několik variant mobilheimů od předních světových výrobců. Společnost se zabývá prodejem mobilheimů několik let a kromě toho nabízí i jejich revitalizaci a zateplení.

Mobilní domy mají oproti klasickým nemovitostem obrovskou výhodu. Kromě mnohem nižší pořizovací ceny a rychlosti zabydlení, je to absence vyřizování stavebního povolení. Mobilheim není definován jako nemovitost a ve většině případů proto žádné požehnání od místních úředníků nebudete potřebovat. Obsahuje kompletní rozvody vody, odpadu, topení a elektroinstalace a výbavu odpovídající běžnému bytu. Materiály, ze kterých jsou mobilní domy vyrobeny, jsou velmi odolné a objekt je prakticky bezúdržbový.

Chcete bydlet celoročně? Žádný problém!

Mobilheimy se sice nejčastěji využívají k rekreačním účelům či jako dočasné ubytování, ovšem po menších úpravách v nich lze bydlet celoročně. BIVAKHOMES nabízí velmi žádanou službu v podobě revitalizace starších mobilních domů a následní zateplení. Zateplené domy odolají i extrémním mrazům a navíc jsou energeticky nenáročné a vypadají velmi esteticky. Cena bazarových mobilheimů je přitom až desetkrát nižší než cena zbrusu nového objektu. V případě, že se o „bydlení na kolečkách“ chcete dozvědět více, navštivte webové stránky bivakhomes.cz.