Skvělé tipy

EKOSKART: Naprosto bezpečná a ekologická skartace vašich dokumentů

Máte spoustu dokumentů, které již nebudete nadále využívat? Před tím, než je vyhodíte společně s běžným odpadem, se důkladně ujistěte, že neobsahují žádné citlivé údaje, které by mohly být zneužity. Spousta lidí podceňuje dané riziko a pak se nestačí divit, když se k údajům dostane nepovolaná osoba. Jedinou skutečně efektivní likvidací je skartace. A to nejen v případě „papírových“ dokumentů, ale také dat v digitální podobě.

Je třeba si uvědomit, že ačkoliv vy pro dané dokumenty nemáte využití, mohou obsahovat osobní údaje o váš, vaší firmě nebo zákaznících. Vždy se najde někdo, pro koho tyto informace mají cenu zlata. V praxi se může jednat o databáze s klientskými informacemi, smlouvy a další druhy dokumentů, které by měly být skartovány.

Skartace dokumentů je proces, v rámci kterého dojde k jejich absolutnímu znehodnocení. S několika listy si poradí i kancelářská skartovačka, nicméně větší množství (např. archiv) musíte svěřit profesionálům.

Proč svěřit své dokumenty EKOSKART?

Hledáte-li specializovanou firmu, která provádí skartace dokumentů Praha, obraťte se na Ekoskart. Společnost nabízí komplexní služby a provádí bezpečnou a ekologickou likvidaci. Firma se zabývá skartací tištěných dokumentů (smlouvy, faktury…), občanských průkazů, pasů, platebních karet a v neposlední řadě digitálních nosičů (diskety, ZIP mechaniky, CD, DVD…).

Likvidace probíhá na velkokapacitní skartovačce a velikost částic po skartování je 6×40-53 mm, což podle NBÚ odpovídá stupni pro „důvěrné utajení“. Ekoskart vaše dokumenty bezpečně přepraví a v případě zájmu vám umožní dohled při samotné skartaci. Veškeré úkony probíhají ve střeženém objektu – o bezpečnost vašich důvěrných dat tak nemusíte mít strach.

Pokud vás profesionální skartace dokumentů zaujala, přečtěte si další informace na www.ekoskart.eu.