Zdraví

Erektilní dysfunkce postihuje většinu dospělých mužů. Jak ji řešit?

Co je to erektilní dysfunkce? Lidově řečeno stav, kdy se muži „nepostaví“. Z lékařského hlediska jde o neschopnost dosažení a udržení dostatečně dlouhé a rigidní erekce, která je nezbytná pro provedení pohlavního styku. V praxi se o erektilní dysfunkci jedná v případě, že se partnerům nepodaří každý třetí pokus o pohlavní styk. Takové situace obvykle vedou k frustraci a trauma muže i ženy. Pokud podobné trable postihly i vás, nezoufejte – rozhodně nejste sami. Problémy sexuálního charakteru lze efektivně řešit i bez pomoci lékaře.

Agentura STEM/MARK v minulosti provedla výzkum, ze kterého vyplynulo zajímavé zjištění. V České republice trpí erektilní dysfunkcí nadpoloviční většina mužů ve věku od 35 do 65 let. K častým důvodům patří stres, ale také jiné tělesné onemocnění, jehož příznakem je právě neschopnost dosažení erekce.

Jednou z možností, jak potíže v posteli vyřešit, je konzultace s odborníkem. Muži se však obvykle zdráhají a o problému se sexuology hovořit nechtějí. Alternativou je užívání přípravků jako Kamagra.

Kamagra je generická náhrada léku Viagra a úspěšně se používá na léčbu erektilní dysfunkce. Muži díky ní dosahují kvalitní erekce a intenzivněji prožívají pohlavní styk. Kamagra obsahuje látku Sildenafil citráte, jejíž účinkem je stimulace prokrvení penisu. Nástup je rychlý a účinek trvá několik hodin.

Užívání produktů jako Kamagra souvisí s určitými riziky. Konkrétně Kamagru nesmí užívat pacienti, kteří prodělali infarkt nebo mají jiné problémy se srdcem, vysoký tlak, slabou srážlivost krve nebo alergickou reakci na Sildenafil. Užívání Kamagry společně s jinými léky vyžaduje schválení ošetřujícím lékařem.

V souvislosti s erektilní dysfunkcí hraje podstatnou roli psychické rozpoložení. Partneři by měli potíže překonat společně a snažit se vzájemně podpořit.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *