Zdraví

Erektilní dysfunkce se netýká jen starších mužů! Jak se s ní vypořádat?

Erektilní dysfunkce (často také impotence) je souhrnné označení problémů při dosahování a udržení erekce pro úplný pohlavní styk. Nesouvisí s orgasmem nebo plodností, nicméně postihuje erekci, takže znemožňuje muži, aby se do tohoto stádia dostal. Jedná se o jednu z nejčastějších poruch sexuálních funkcí a podle některých zdrojů trápí polovinu mužů, kteří překročili věkovou hranici 40 let. V praxi se však s erektilní dysfunkcí setkávají i mnohem mladší muži. Odhaduje se, že problémy s erekcí se potýká více než 150 milionů lidí na celém světě.

Nejčastější příčiny erektilní dysfunkce

Erektilní disfunkce je častým jevem, který má původ v množství příčin. Může se objevit v momentě, kdy z nějakého důvodu neplní svou funkci složky důležité pro ztopoření penisu.

Muži si všímají, že s přibývajícím věkem trvá dosahování erekce déle a úd již není tak tuhý jako v mládí. Delší dobu si žádá i vyvrcholení. Tyto příznaky však nemusí nutně souviset s erektilní dysfunkcí – jde o běžné jevy, které se během procesu stárnutí objevují u drtivé většiny zástupců mužského pohlaví.

K častým příčinám poruchy erekce patří špatná životospráva, stres a úzkost. Případně i vedlejší účinky některých léků, které daná osoba užívá.

Jak poruchy erekce efektivně řešit?

V rámci minimalizace rizika odborníci doporučují změnu životosprávy, dostatek pohybu a redukci váhy v případě nadváhy. Výzkumy prokázaly, že snížení nadměrné hmotnosti výrazně zlepšuje erekci.

Velmi účinná podpora erekce je možná také prostřednictvím k tomu určených produktů. Za zmínku stojí například produkty značky Kamagra, které patří k nejprodávanějším na trhu. Originální generika od renomovaných výrobců seženete na www.kamagra-prodej.com. Zboží obdržíte v diskrétním balení – v neprůhledném a neoznačeném obalu.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *