Gelovky nestříhejte, k úpravě použijte brusku na nehty

Gelovky nestříhejte, k úpravě použijte brusku na nehty

Chcete si připadat jako pravá dáma? Ta se pozná i podle upravených nehtů a pravdou je, že mají na celkovém vzhledu významný podíl. A protože ne každé ženě příroda nadělila zdravé a krásné nehty, stoupá popularita „gelovek“. Gelové nehty sice jsou umělé, ale vypadají velmi přirozeně a navíc jsou poměrně odolné. Cena je přijatelná a pokud vám nevadí měsíční investice řádově několika set korun a několik hodin strávených v salonu, budete nadmíru spokojená. Nebo si jednoduše pořídíte UV lampu, sadu tipů a speciální gely a vymodelujte si gelové nehty svépomocí. Obrovskou výhodou gelových nehtů je jejich tvarová variabilita. S trochou umu si můžete vykouzlit originální a stylové nehtíky, které doplní váš outfit. Počítejte však s omezenou životností – již po pár týdnech začnou viditelně odrůstat a nezbude vám, než opět navštívit salon.

Jak na broušení gelových nehtů?

Ale co když se nehet poškodí ještě před plánovanou modeláží? Může se stát, že nehtem někde zadrhnete nebo vás už stávající motiv omrzí. A protože je akryl velmi pevný, není možné nehet odstřihnout klasickými nůžkami. Jedinou možnost, jak gelové nehty upravit nebo zcela odstranit představuje pilník nebo bruska. Nás zaujaly brusky na nehty Bewoman, které jsme shledali jako mnohem praktičtější než pilník. Úprava nehtů pilníkem bývá pomalá a mnohem efektivnější a jednodušší je použít brusku neboli frézku. Díky brusce je výsledek mnohem lepší a navíc ji využijete nejen pro úpravu gelových a akrylových, ale také přírodních nehtů a v rámci pravidelné manikůry a pedikůry. Ceny nejlevnějších brusek se pohybují v rozmezí 1 000 až 1 500 Kč a i tyto modely mají dobré ergonomické vlastnosti a umožňují regulaci otáček. Profibrusky, které využijí především kosmetické salony, stojí zhruba trojnásobek.

Pro koho jsou gelové nehty vhodné a pro koho ne?

Gelové nehty jsou vhodné pro každou ženu, která má alespoň relativně zdravé nehty, nepodstupuje léčbu antibiotiky nebo chemoterapii. Podle odborníků jsou absolutně nevhodné také nehty s plísní, přičemž mnoho žen vůbec netuší, že na nehtech plíseň mají. Jediným řešením je v každém případě návštěva dermatologa a ne aplikace gelových nehtů.