Skvělé tipy

GPS Dozor Včelař: Perfektní zabezpečení včelích úlů

Máte strach, aby vám neulétly včely? To vám je spíš předtím někdo ukradne… Ale teď vážně. Zloději jsou důmyslní a ukradnou vše, co není přibité (a někdy i to, co přibité je) a ačkoliv zní krádež včel poněkud kuriózně, jde o noční můru každého včelaře. Způsobů, jak zabezpečit včelí úl, je nespočet, ale málokterý opravdu funguje. Nepomáhají fotopasti, mechanické zabezpečení a dokonce ani vysoké ploty. Jedno včelstvo přitom může mít hodnotu kolem 5 tisíc korun, a to se raději nezmiňujeme o citové ztrátě, která je pro majitele úlu ještě horší. Jak z toho ven? Spolehněte se na GPS hlídače!

Jak GPS Dozor Včelař funguje?

GPS Dozor Včelař je inovativní řešení pro zabezpečení včelích úlů, které v mnoha ohledech předčí výše zmíněné varianty. V podstatě jde o alarm postavený na zkušenostech s hlídáním automobilů pomocí GPS trackeru. Při vývoji bylo do zařízení přidáno několik zásadních funkcí na míru potřebám včelařů.

GPS tracker sice není horkou novinkou a koupíte ho „na každém rohu“. Nicméně GPS Dozor Včelař je mnohem lepší než standardní trackery a včelaři na něj nedají dopustit. Vaše včely ochrání následujícími způsoby:

  • Zařízení má v sobě integrované vibrační čidlo. To je natolik citlivé, že zaznamená i dotek včelínu. Spustí tichý alarm a na váš mobilní telefon odešle SMS nebo e-mail s varováním.
  • Dojde-li k narušení bezpečnostního okruhu, který je tvořen tenkým drátkem, opět dostanete upozornění. Drátkem lze propojit více úlů najednou.
  • Během krádeže včel se aktivuje GPS tracker, který každých 30 sekund odešle údaje o aktuální poloze. Tu si zobrazíte na mapových podkladech Google Maps na vašem chytrém telefonu, tabletu nebo počítači.

Zásadní rozdíl mezi klasickým trackerem a GPS Dozor Včelařem spočívá v přítomnosti otřesového čidla. Zároveň se můžete spolehnout na velmi nízkou spotřebu. Externí baterie udrží zařízení v pozoru až půl roku a vy tak nebudete muset rušit včely kvůli časté výměny zdroje.

Chcete se o zařízení dozvědět další informace, případně si ho rovnou objednat? V tom případě zamiřte na www.gpsdozor.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *