Dovolená a cestování

Hole, které vám pomohou zdolat náročný terén

Také se už nemůžete dočkat, až o víkendu vyrazíte do přírody? Krásné počasí nás láká ven jako magnet a není nic lepšího, než se alespoň na chvíli oprostit od civilizace a vydat se na horskou túru. Předtím, než za sebou zabouchnete dveře, se ovšem přesvědčte, že máte sbaleny všechny důležité pomůcky, bez kterých se v divočině neobejdete. Není toho mnoho, ale pár věcí se vám přeci jen hodit bude.

Čutoru s vodou, mapu a kompas vám zřejmě připomínat nemusíme, ale máte s sebou i trekové hole? Nejsou sice nezbytné k přežití, ale výrazně vám usnadní výstup i sestup po strmých svazích. Vzhledem k tomu, že se váha rozloží také na vaše ruce, se tolik neunavíce a navíc snáze udržíte balanc. A podle čeho teleskopické hole vybírat?

Na trhu je k mání obrovské množství variant, které se liší typem rukojeti (gumové, korkové či plastové) a materiálem, ze kterého je zhotovena konstrukce. Některé hole mají praktické odpružení (tzv. antishock). Všimněte si také, z čeho je vyroben šroub na expandéru – výrazně doporučujeme upřednostnit kov před plastem.

A doporučení na závěr? Největší oblibě se těší hole Leki, které jsou zřejmě nejlépe zpracované hole vůbec. Jsou lehké, velmi odolné a na túrách vám udělají skvělou službu.