Zvířata

I pes se musí čas od času vykoupat. Pořiďte mu kvalitní šampon!

Psi si v hygieně příliš nelibují (čest výjimkám), ale když už toho svého nakonec přimějete k očistné koupeli, měla by stát za to. A mimochodem – nejde jen o to, aby vám mazlík nezaneřádil novou sedačku, ale především o jeho zdraví. Chcete-li, aby vypadal k světu (a stejně tak se i cítil), nepodceňujte výběr šamponů. V žádném případě psa nemydlete kosmetikou určenou pro lidi, byť velmi kvalitní. Má úplně jiné pH pokožky a právě proto používejte pouze speciální přípravky pro psy!

Šampony podle typu psa

Šampony pro psy jsou k mání v mnoha nejrůznějších variantách. Při nákupu postupujte tak, jako byste vybírali šampon pro sebe. Respektive berte ohled na typ srsti a vyberte přípravek, který je určen právě pro vaše plemeno. Informace se dozvíte z etikety, případně si necháte doporučit konkrétní přípravek od prodejce nebo veterináře.

Blech a parazitů psa zbaví speciálními přípravky

Na trhu jsou také speciální šampony pro psy, které mimo základní hygieny slouží také k odblešení či odstranění jiných parazitů. Většina dražších šamponů obsahuje tzv. antiparazitní složku a to je přesně to, co hledáte. Speciální přípravky jsou bohaté také na jiné látky, které jsou prospěšné pro zvířecí srst a pokožku. Za zmínku stojí například extrakty z tea tree nebo aloe. O tom, že nejde jen o reklamní tahák, se ostatně můžete přesvědčit na vlastní kůži. Zmíněné složky totiž obsahuje také lidská kosmetika.

Kde nakupovat?

Širokou nabídku psí kosmetiky najdete ve specializovaném e-shopu mujmazlik.cz. Sortiment čítá levné šampony pro psy, které ocení běžní páničci, ale také prémiové produkty pro náročné chovatele. Mezi absolutní špičku patří luxusní šampony pro psy I Love Pet Head s Aloe Vera, ovesnými vločkami, vitaminy C a E. Mají hydratační a zvláčňující efekt a pejsek se bude po očistné kůře cítit jako znovuzrozený. Chybu však neuděláte ani v případě kosmetiky Trixie a Tropiclean.

Nebudete-li si vědět rady s výběrem, obraťte se na prodejce. Rádi vám poradí!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *