Bydlení

Ideální podlaha? Jedině z anhydritu!

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho bydlení a rozhodli jste se pro moderní způsob vytápění v podobě podlahového topení? Nebo jen uvažujete o nové podlaze a hledáte levnější a rychlejší alternativu pro beton? V posledních letech je obstarožní beton nahrazován moderním materiálem, který má oproti němu celou řadu výhod. Jeho název je anhydrit a používá se nejen při výstavbě rodinných domů, ale i bytů a komerčních objektů. Realizace takzvané lité podlahy je nejen rychlá a fyzicky nenáročná. Po její pokládce vám odpadne zdlouhavý úklid nečistot, na který jste zvyklí u betonu.

Anhydrit – materiál se slibnou budoucností

Anhydrit se pomalu, ale jistě, stává plnohodnotnou náhražkou obstarožního betonu. Není divu, anhydritové podlahy mají, oproti těm litým, celou řadu výhod. A to podstatných. Mezi největší přednosti patří nízká hmotnost, díky které najde využití při rekonstrukci starších objektů. Neměli bychom zapomenout ani na až rekordní rychlost pokládky. Ta u běžného rodinného domu nezabere déle, jak jeden den. Po podlaze je možno chodit den na to a zatížit ji již po čtyřech dnech. Zárukou dokonalého rozprostření je samonivelační potěr, díky kterému vzniká rovný, hladký a pevný povrch. Materiál je homogenní a velmi rychle se prohřívá. Realizace probíhá v tekutém stavu, čímž je zajištěno proniknutí anhydritu do všech spár mezi trubkami systému podlahového vytápění.

Má anhydritová podlaha nějaké nevýhody?

Budeme k vám upřímní, i lité podlahy mají určité nevýhody. Pokládka je náročnější a měl by ji proto provádět odborník, který má vžity všechny technologické postupy a neudělá během realizace podlahy chyby. Nezbývá, než doporučit společnost Anhypodlahy s.r.o., která disponuje zařízením Transmix. Jedná se o speciální návěs, který je opatřen dvoukomorovým zásobníkem (plnivo a pojivo), čerpací a míchací jednotkou. Ustavení stroje nezabere více, než cca 15 minut a odpadne tak nutnost časově náročného sestavené celé míchací a dopravní linky, přívodu energie apod. Transmix šetří i náklad za pronájem sila, a snižuje pracnost a nároky na fyzickou zátěž pracovníků. Vzhledem ke své mobilitě je schopn operovat po celé ČR!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *