Bydlení

Jak prodat byt nebo dům co nejrychleji?

Důvodů, které nás ženou k prodeji nemovitosti, je mnoho. Většinou jde o finanční problémy, které nelze vyřešit jiným způsobem, ale také stěhování do jiného bytu nebo domu. Otázkou je, jak si počínat v případě, kdy se svého současného bydlení potřebujete zbavit co možná nejrychleji. V podstatě máte hned tři možnosti. A my vám prozradíme, která je nejrychlejší.

1. Přímý prodej

Můžete inzerovat na internetu nebo v tisku a nabídnout svůj byt či dům přímo. Počítejte však s tím, že se celá záležitost nemile protáhne. V současné době není zájem o nemovitosti tak vysoký jako v době realitního boomu a nabídka výrazně převyšuje poptávku. V praxi závisí na několika faktorech. Reality v atraktivních lokalitách se samozřejmě prodávají mnohem snáz. Budete-li mít štěstí, najdete kupce rychle. V opačném případě se prodej protáhne třeba i na několik dlouhých měsíců.

2. Prodej přes realitku

Dalším možným řešením je spolupráce s realitní kanceláří. Makléři disponují kontakty a know-how a teoreticky by měli zajistit rychlý průběh prodeje. Připravte se však na nemalou provizi a riziko, že se obrátíte na nepříliš solidní společnost. Je to jako sázka do loterie.

3. Odkup bytu za hotové

Poslední možností je kontaktovat někoho, kdo nabízí výkup nemovitostí za hotové. Příkladem budiž společnost Ing. PETR MOUCHA – stavební spol. s r.o., která je se v oboru pohybuje již 20 let. Vykupuje nemovitosti v Praze, ale také mimo hlavní město. Kromě bytů a domů i půdní prostory, které následně rekonstruuje na půdní byty.

Pražská společnost se tedy nezabývá pouhým přeprodejem, ale také rekonstrukcí a výstavbou nových bytů a rodinných domů. A ať už jsou vaše důvody k prodeji jakéhokoliv charakteru, můžete se spolehnout na rychlé a férové jednání. Tržní cenu stanoví nezávislí odborníci a platbu dostanete ihned. Navíc se nebudete muset starat o administrativu – společnost Ing. Petra Mouchy se o právní stránku postará.

Chcete se dozvědět podrobnější informace? Najdete je na www.vykupy-nemovitosti-praha.cz.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Zvlášť v dnešní době, kdy přímý prodej nebo prodej přes realitku trvá nejméně půl roku, je opravdu nejlepší volba odkup. Dostanete méně ale v podstatě okamžitě.