Skvělé tipy

Jak správně vybrat náplň do tiskárny?

Došla vám barva v tiskárně? Jestliže ano, není nutné měnit celou tiskárnu, jelikož stačí dodat pouze novou náplň. Je-li to poprvé, rozhodně se vám budou hodit praktické informace o tom, jak postupovat. V první řadě je třeba zjistit typ vaší tiskárny. Ten je napsaný buď na ní samotné, nebo třeba na faktuře či v objednávce. Podle toho poznáte, zda kupovat cartridge – tedy náplně inkoustové, nebo kupovat tonery – náplně do tiskáren laserových. Máme-li jasno, jdeme hledat konkrétní typ. Mezi nejčastější dnes patří náplně pro tiskárny:

  • Canon
  • HP
  • Brother
  • Samsung

Originální nebo neoriginální?

Jakmile máte vybrán konkrétní typ, můžete se setkat s označením originální nebo neoriginální. Co to znamená? Ty originální vyrábí přímo ta značka, od které máte tiskárnu. Jsou opatřeny logem výrobce a mnohdy i různými certifikáty kvality a kompatibility. Naproti tomu neoriginální, nebo též alternativní náplně do tiskáren mohou být od neznámých výrobců. Přesto jsou kompatibilní a kvalita jejich tisku je stejná. A rozdíl? Mnohdy pouze v ceně.

Roli hraje i rychlé dodání

Dnes už není problémem vybírat dané zboží prostřednictvím internetu. Kromě dostupnosti by vás měla zajímat také rychlost dodání. Pokud barva dojde, jistě nechcete čekat týden na její dodání. Ideální je, pokud je zboží odesláno ihned. Zde dominuje společnost Tonera, která tonery a cartridge prodává. Ta nabízí možnost dodání v užším centru Prahy ještě tentýž den. Zbytek ČR může dostat náplň již druhý den. Pozitivum je ale i možnost vyzvednutí v rámci dvou kamenných poboček. I to má vliv na rychlost dodání.

Hleďte také na hodnocení

A to jak konkrétního internetového obchodu, tak i konkrétní kupované náplně. Tedy zda není problém s kompatibilitou, stejně jako s množství barvy nebo černého tonerového prášku. Vyzdvihneme-li opět zmíněnou společnost, můžeme říci, že k dnešnímu dni má stoprocentní hodnocení na Heurece. To je poměrně dobrý argument, proč ji využít. Potěší ale i dvacetiletou tradicí.