Zvířata

Jak vybrat pelíšek pro psa?

Váš čtyřnohý přítel si zaslouží pelíšek, ve kterém se mu bude perfektně relaxovat. Ale který by to měl být? Pokud jste se v pestré nabídce pelechů ztratili, nevěšte hlavu. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým vyberete správně.

Jakou zvolit velikost a typ pelechu?

Jaká je ideální velikost pelechu? Měl by být tak velký, aby se do něj pes vešel celý. Ideálně o trochu větší, aby se mohl roztáhnout tak, jak se mu zlíbí. Některá bojácná plemena upřednostňují uzavřený typ pelechu, který připomíná psí boudu. Je ze všech stran krytý a jediným otvorem je vchod.

Zřejmě nejprodávanějším pelíšky pro psy jsou ty, které svým vzhledem připomínají dětský bazének – pes může využít vyvýšený okraj pelechu jako polštář. K mání jsou také plastové pelechy s matrací, které však nejsou vhodné pro psy libující si v okusování všeho možného. Pokud pes kousky plastu sežere, může si přivodit nepříjemné žaludeční a střevní potíže. Poslední možností je pouze matrace.

Tip: Váš pes je rebel? Zde seženete extra odolné pelíšky pro psy, které toho vydrží opravdu hodně.

Je lepší měkký, nebo tvrdý pelíšek?

PelechyŘešení je prosté – zvolte pelech, který je tak akorát. Tedy ani příliš měkký, ani tvrdý. Psi jsou, podobně jako my lidé, náchylní na poškození páteře a kloubů. Dopřejte proto svému psímu příteli místo, na kterém si pohodlně a zdravě odpočine. A nezapomeňte na menší polštář nebo dečku, na které si sám ustele. V případě, že pelech plánujete umístit na chladnější podloží, sáhněte po modelu s pevnou spodní částí, která nepropouští chlad

Nezapomínejte na hygienu

Hygiena je u psů důležitá a je nezbytné, abyste pelech udržovali čistý. A protože si pejsek pelíšek často zaneřádí, klaďte důraz na materiál, jehož čištění není časově komplikované. Pelech, který nelze snadno vyprášit a vyprat, neberte.

První seznámení s pelíškem

Vybrali jste si a nový pelíšek právě dorazil na místo určení? Vašeho mazlíčka do ničeho netlačte a nechte ho, ať pelech prozkoumá. Budete-li psa do pelechu nutit i přesto, že se v něm necítí příjemně, vyvoláte v něm nechuť. Někteří psi nesnesou „vůni novoty“ a jakmile pelech poprvé vyperete, bude po problému.