Skvělé tipy

Jak vybrat zásnubní prsten?

Rozhodl jste se, že svou partnerku požádáte o ruku, ale děsí vás představa, že při výběru zásnubního prstenu šlápnete vedle? Obavy hoďte za hlavu a přečtěte si naše praktické tipy, které vám hledání dokonalého šperku výrazně usnadní. Zásnubním prstenem to všechno začíná a právě proto byste jeho výběr rozhodně neměl podcenit. Chcete přece na budoucí choť udělat dojem, nebo ne? Nechceme vás znervóznit, ale jde o nejdůležitější prsten, který budete v životě vybírat…

Který materiál?

Klasiku představuje zlato, které má vysokou cenu a jako takové vyjadřuje hlubokou lásku, kterou k partnerce cítíte. Vsadíte-li na zlato, omrkněte ostatní šperky, které nosí a snažte se prsten vybrat tak, aby s nimi ladil. Některé ženy si však na drahé kovy příliš nepotrpí, nebo se je dokonce bojí nosit. A pokud máte omezený rozpočet, nezbude vám, než si vybrat mezi levnějšími zásnubními prsteny.

Alternativou ke zlatu je stříbro a oblíbená chirurgická ocel. Chirurgická ocel je cenově dostupnější, tvarově a barevně stálá a navíc hypoalergenní. Na druhou stranu jí chybí punc luxusu, který je se zlatem a stříbrem pevně spjat.

Zasnubni prsten 2

S kamenem, nebo bez?

Drakokamy a polodrahokamy jsou neobyčejně stylové a alespoň jeden by součástí zásnubního prstenu rozhodně měl být. Ideálně pak bílý a pokud vám finance nedovolí diamant, sáhněte po perfektní náhražce v podobě zirkonu. Kvalitně opracovaný zirkon je od diamantu na první pohled k nerozeznání a lze ho zkombinovat se všemi materiály.

A co velikost?

Kámen úrazu většiny mužů je velikost prstenu, ale tu zjistíte velmi jednoduše. Nechte si změřit některý z prstenů, který již vaše partnerka nosí nebo se zeptejte kamarádky a máte po problému. Nezapomeňte na to, že ženy nejraději nosí zásnubní prsten na prostředníčku, hned vedle snubního prstenu.

Zasnubni prsten 3

Cenově dostupné a přesto exkluzivní

A na závěr tip na krásné zásnubní prsteny ze zlata a stříbra. Můžete si je prohlédnout na www.snubniprsteny.com, které provozuje zlatnický ateliér JLšperk. Jde o vysoce kvalitní ručně vyráběné šperky v neskutečně krásných designových provedeních. Zlatnický ateliér sídlí v centru Prahy a můžete se na něj obrátit i s jakýmikoliv opravami, úpravami a dokonce s požadavkem na výrobu starožitné repliky.