Byznys

Jak založit s.r.o. na Slovensku?

Chystáte se rozšířit své podnikatelské aktivity na Slovensko? V tom případě by vás mělo zajímat, jak probíhá založení s.r.o., která je, podobně jako v ČR, nejrozšířenější formou podnikání.Společnost s ručením omezeným se zakládá podpisem společenské nebo zakladatelské smlouvy. Oficiálně vzniká až ke dni, kdy byla zapsána do Obchodního registru. O zápisu rozhoduje vyšší soudní úředník a to v rámci tzv. jiné soudní činnosti. Na Slovensku může s.r.o. založit jeden až padesát společníků.

Nezapomeňte, že:

  • společnost s jedním společníkem nemůže být jediným zakladatelem či jediným společníkem jiné společnosti
  • jedna fyzická osoba může být jediným společníkem maximálně ve třech společnostech

Hodnota základního kapitálu slovenské s.r.o. musí činit min. 5000 €. V případě většího počtu společníků musí každý z nich vložit min. 750 €. Společnost zodpovídá za porušení svých závazků celým svým majetkem a společník ručí do výšky svého nesplaceného vkladu, který je zapsán v obchodním registru.

Jak založit slovenskou s.r.o. co nejrychleji?

Čas jsou peníze a nechcete-li ho ztrácet jednáním s úředníky a vyřizováním všech potřebných administrativních záležitostí, obraťte se na odborníky z Company Consulting s.r.o., kteří nabízí založení slovenské s.r.o. na míru. Neváhejte a využijte možnost bezplatné konzultace, v rámci které vám bude nabídnuta nejvhodnější varianta. Součástí portfolia služeb je také prodej slovenských ready-made společností, zařízení virtuálního sídla a související služby, díky kterým můžete na Slovensku podnikat třeba hned.

Jak řešit účetnictví?

Cílem každého podnikatele by neměly být jen vysoké zisky, ale také snaha o maximální optimalizaci nákladů. Na vybavení a spotřebních věcech jako jsou náplně do tiskárny ušetříte nákupem přes internet, ale zásadní úsporu přinese především optimalizace daní. A právě tu vám, v rámci spolupráce s renomovanými účetními, nabídne výše zmíněná společnost Company Consulting. Jednoduché i podvojné účetnictví, zpracování mezd i personální agenda – vše pod jednou střechou!