Zvířata

Jaký by měl být psí jídelníček?

Pes není odpadkový koš a pokud toho svého máte opravdu rádi, dávejte mu kvalitní a vyváženou stravu. Jedině tak bude prospívat a dělat vám radost. Pejsek, kterému se dostává vše, co opravdu potřebuje, je mnohem vyrovnanější a jeho vnitřní spokojenost poznáte i navenek. Jenomže ono se to lehce řekne, ale která krmiva jsou dostatečně kvalitní a od kterých naopak ruce pryč? Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které vám při nákupu pomohou.

Suché krmivo je základ, na kterém se nevyplácí šetřit

Předpokládáme, že svému hafanovi dáváte granule, které patří mezi tzv. suché krmivo. Nabídka je neskutečně pestrá a v supermarketech jsou k mání obrovská balení za neuvěřitelně nízkou cenu. Paradoxní je, že extrémně levné granule neznámých značek jsou často kvalitativně na úrovni mnohem dražších výrobků, které znáte z reklamy. Kvalitativně srovnatelné ale rozhodně nemusí znamenat kvalitní.

Chcete-li dát pejskovi to NEJLEPŠÍ, poraďte se s odborníky. Ti vám doporučí granule pro psy, které sice nejsou nejlevnější a z televize je neznáte, ale zato obsahují všechny potřebné látky a nikoliv dochucovadla, chemické konzervanty nebo pouze obiloviny. Kvalitní granule obsahují vysoký podíl masa. Za zmínku stojí značky jako Arden Grange, Brit Care, Calibra, K-9, Magnusson nebo Taste of the Wild.

Suchá strava je nuda, zařaďte do psího jídelníčku šťavnaté konzervy

Granule máme za sebou, ale jistě uznáte, že konzumovat nonstop suchou stravu je k zbláznění. Zpestřete svému čtyřnohému příteli jídelníček konzervou, ovšem pozor – od sójových náhražek ruce pryč. Sáhněte hlouběji do kapsy a naservírujte mu pořádné kousky masa. Konzervy pro psy se prodávají v mnoha různých variantách, např. s omáčkou a zeleninou a s mnoha různými druhy masa. Můžete je podávat jako doplněk suché stravy i jako hlavní jídlo s přílohou. V žádném případě ale pejska nepřekrmujte a zajistěte mu celodenní přístup k čisté pitné vodě.

Každý pes si rád smlsne na něčem dobrém!

Máte rádi dobrůtky? Pak si to vynásobte zhruba stokrát a zjistíte, jak moc je miluje váš pes. Proto mu, alespoň čas od času, dopřejte něco dobrého na zub. Snad všechny rasy nedají dopustit na kosti z buvolí kůže, které jsou k dostání i jako speciální mátové variantě pro lepší dentální hygienu. Neodolají ani nejrůznějším tyčinkám nebo kapsičkám. Pamlsky pro psy jsou ideální odměnou při výcviku.

A kde seženete opravdu kvalitní chovatelské potřeby a krmiva za dostupnou cenu? Z pohodlí domova si je můžete objednat ve specializovaném e-shopu mujmazlik.cz. Prodejce vám s výběrem rád poradí!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *