Uncategorized

Kam na dovolenou v Jižních Čechách?

Dovolená v Česku má něco do sebe. A pokud již nyní přemýšlíte nad tím, kam letos vrazíte, zvažte Jižní Čechy. Patří k nejmalebnějším místům, které naše malá země v srdci Evropy nabízí a my jsme pro vás připravili několik tipů, kterými se můžete inspirovat.

Příroda, historie a kultura, vše na jednom místě

Jižní Čechy nabízí pestrou směsici dechberoucích přírodních scenérií, historických pamětihodností a kultury. Na své si přijde opravdu každý a ať už máte v plánu relaxaci u vody, prohlídku zámků a hradů či návštěvu muzeí, nebudete litovat.

Český Krumlov – perla Jižních Čech

V žádném případě byste neměli odmítnout pozvání na návštěvu „magického“ Českého Krumlova. Perla Jižních Čech vás doslova pohltí svou atmosférou staleté architektury. Alfou a omegou je hrad a zámek, společně s historickým centrem města. Za návštěvu však stojí také Muzeum tortury a Pohádkový dům. A zavítáte-li do Českého Krumlova v létě, nenechte si ujít originální divadelní představení na unikátním otáčivém hledišti v přírodním divadle v zámecké zahradě.

Zažijte romantiku v okolí třeboňských rybníků

Romantika v Jižních Čechách by ale nemohla být úplná bez procházek v okolí třeboňských rybníků. Dominantou rozsáhlé rybniční soustavy je rybník Svět, který patří k deseti největším českým rybníkům. A nezapomeňte ani na zajímavou expozici Krajina a lidé v Domě přírody Třeboňska v suterénu třeboňského renesančního zámku.

Dopřejte si luxusní ubytování s neodolatelnou slevou

Mohli bychom pokračovat donekonečna. Zámek Hluboká, Červená Lhota, známé Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře… Jižní Čechy jsou doslova nabité úžasnými místy, která musíte poznat. Ale chcete-li si svou dovolenou opravdu užít, nesmíte podcenit výběr vhodného ubytování.

Poohlédněte se po něm na slevovém portálu NewGo.cz, kde najdete atraktivní slevy pobytů v Jižních Čechách. Co byste řekli luxusnímu hotelu s wellness zónou za zlomek původní ceny? Ať už se vydáte na prodloužený víkend či plnohodnotnou týdenní dovolenou, nebudete litovat!