Uncategorized

Kam na dovolenou v Jižních Čechách?

Dovolená v Česku má něco do sebe. A pokud již nyní přemýšlíte nad tím, kam letos vrazíte, zvažte Jižní Čechy. Patří k nejmalebnějším místům, které naše malá země v srdci Evropy nabízí a my jsme pro vás připravili několik tipů, kterými se můžete inspirovat.

Příroda, historie a kultura, vše na jednom místě

Jižní Čechy nabízí pestrou směsici dechberoucích přírodních scenérií, historických pamětihodností a kultury. Na své si přijde opravdu každý a ať už máte v plánu relaxaci u vody, prohlídku zámků a hradů či návštěvu muzeí, nebudete litovat.

Český Krumlov – perla Jižních Čech

V žádném případě byste neměli odmítnout pozvání na návštěvu „magického“ Českého Krumlova. Perla Jižních Čech vás doslova pohltí svou atmosférou staleté architektury. Alfou a omegou je hrad a zámek, společně s historickým centrem města. Za návštěvu však stojí také Muzeum tortury a Pohádkový dům. A zavítáte-li do Českého Krumlova v létě, nenechte si ujít originální divadelní představení na unikátním otáčivém hledišti v přírodním divadle v zámecké zahradě.

Zažijte romantiku v okolí třeboňských rybníků

Romantika v Jižních Čechách by ale nemohla být úplná bez procházek v okolí třeboňských rybníků. Dominantou rozsáhlé rybniční soustavy je rybník Svět, který patří k deseti největším českým rybníkům. A nezapomeňte ani na zajímavou expozici Krajina a lidé v Domě přírody Třeboňska v suterénu třeboňského renesančního zámku.

Dopřejte si luxusní ubytování s neodolatelnou slevou

Mohli bychom pokračovat donekonečna. Zámek Hluboká, Červená Lhota, známé Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře… Jižní Čechy jsou doslova nabité úžasnými místy, která musíte poznat. Ale chcete-li si svou dovolenou opravdu užít, nesmíte podcenit výběr vhodného ubytování.

Poohlédněte se po něm na slevovém portálu NewGo.cz, kde najdete atraktivní slevy pobytů v Jižních Čechách. Co byste řekli luxusnímu hotelu s wellness zónou za zlomek původní ceny? Ať už se vydáte na prodloužený víkend či plnohodnotnou týdenní dovolenou, nebudete litovat!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *