Dovolená a cestování

Kam na výlet v Českých Budějovicích a okolí?

Kam v Jižních Čechách? Míst, která stojí za vidění, je zde víc než dost, nicméně pokud začnete v Českých Budějovicích, rozhodně neuděláte chybu. Jihočeská metropole nabízí pestrý mix turistických zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít. Seznámíme vás s těmi nejznámějšími!

Dominantou Českých Budějovic je historické centrum. Chcete si ho prohlédnout z ptačí perspektivy? V tom případě zamiřte k 71,9 m vysoké Černé věži v goticko-renesančním stylu. Ta v minulosti sloužila jako hlásná a strážná věž a zároveň symbolizovala bohatství města. Dnes slouží jako oblíbená turistická atrakce. Na náměstí můžete obdivovat barokní Samsonovu kašnu a nedaleký bludný kámen opředený mnoha legendami.

Bez ochutnávky piva to v „Budějkách“ nejde

Když už budete v Českých Budějovicích, dopřejte svým chuťovým buňkám ochutnávku místního prémiového ležáku Budweiser Budvar – piva světového věhlasu. V návštěvnickém centru pivovaru je pro návštěvníky připravena zajímavá multimediální expozice „Příběh budějovického piva“. Součástí prohlídky je samozřejmě i ochutnávka zlatavého moku v ležáckém sklepě. Případně ho můžete ochutnat v Masných krámech, kde již 60 let funguje vyhlášená restaurace. Historie samotných Masných krámů se však datuje o 650 let zpět.

Výlety po okolí stojí za to

České Budějovice představují perfektní výchozí bod, ze kterého to budete mít blízko k turistickým lokalitám v okolí. Hrady, zámky a zříceniny jako Dívčí kámen, Hluboká nad Vltavou či Český Krumlov, to je teprve začátek. Za zmínku stojí také bývalé hornické město Rudolfov a spousta dalších míst.

Levné a komfortní ubytování s historickou atmosférou

A protože na průzkum Českých Budějovic vám jediný den stačit nebude, měli byste se poohlédnout po vhodném ubytování. Co takhle stylové ubytování v Českých Budějovicích v penzionu U Zelené ratolesti?

Penzion České Budějovice má bohatou historii a jako zájezdní hostinec fungoval již od roku 1821. V roce 1958 byl zapsán na seznam kulturních památek. Součástí budovy je také vyhlášená restaurace Kozlovna.

Penzion U Zelené ratolesti nabízí ubytování v devíti útulných pokojích. Kromě vkusného zařízení mají hosté k dispozici wi-fi a nemusí se starat ani o parkování – parkovacích míst je u penzionu víc než dost.

Další výhodou ubytování U Zelené ratolesti je i přítomnost nedaleké cyklostezky, která vede přímo k zámku Hluboká nad Vltavou. Blízko je také atletický a plavecký stadion. A připočtete-li si k příjemnému prostředí penzionu a skvělé kuchyni i velmi příjemné ceny, není co řešit. Rezervaci můžete provést na www.uzeleneratolesti.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *