Kde spořit v roce 2013

Kde spořit v roce 2013

Banky jsou pro většinu z nás symbolem stability a důvěry. Zpravidla jim bezmezně věříme a neváháme do jejích rukou svěřit všechny těžce vydělané peníze. Ne nadarmo se říká, že mít peníze v bance je mnohem bezpečnější, než je doma schovávat ve slamníku. Platba kartou a převody v rámci internetového bankovnictví nám navíc šetří spoustu času a nemáme proto jediný důvod , proč bychom měli na bankovní služby zanevřít. Jedinou nevýhodou jsou přidružené poplatky, které však do jisté míry vyvažuje určitá míra zhodnocení. Ta je bohužel velmi nízká a o reálném výdělku (a to i v případě vyšších vkladů) proto nemůže být řeč. Co si však počít v případě, že máte k dispozici větší či menší částku, kterou momentálně nevyužijete? Nebylo by efektivnější nechat peníze „pracovat“ a rozmnožit je?

Chcete spořit a zároveň mít peníze k dispozici?

Pokud vám osobní účet nevyhovuje a rádi byste své peníze své úspory alespoň do jisté míry zhodnotili, nezbude vám, než se poohlédnout po některém z produktů, který nabízí mnohem vyšší úročení vkladů. Poměrně slušně jsou na tom termínované vklady, které však může využít jen ten, kdo na peníze nebude muset sáhnout. Chcete-li spořit a zároveň mít své finance kdykoliv k dispozici, sáhněte po některém z oblíbených spořících účtů. Zhodnocení sice nedosahuje takových čísel jako v případě termínovaných vkladů, ale bývá dostatečně vysoké na to, abyste ho na pravidelném ročním výpisu zaregistrovali. Nabízí se však otázka, jak se v nabídkách bankovních institucí zorientovat a vybrat tu nejvýhodnější alternativu. Nebudeme vás dlouho napínat, nejrychlejší a nejjednodušší srovnání spořících účtů v roce 2013 nabízí oblíbený portál ušetřeno.cz.

Na co si dát pozor při výběru spořícího účtu

Ušetřeno.cz pracuje s aktuálními sazbami a nabízí proto skutečně přesné srovnání. Pro většinu zájemců hraje prim úrok, ovšem je třeba myslet i na další specifika účtu. Největším úrokem (až 3,2 %) se momentálně chlubí spořící účet od České spořitelny, jeho je ale podmíněno minimálním vkladem 5000 Kč. Pro většinu zájemců je proto přijatelnější ING konto spořící účet (úroková sazba pro nové klienty momentálně činí 2,5 %), případně spořící účet od Equa bank (2, 6 %). Na ušetřeno momentálně najdete 34 produktů a je proto opravdu z čeho vybírat.

Publikováno: 22. 01. 2013

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: spořící účty | spořící účty 2013 | spořící účty srovnání