Auto-moto

Kdy se vyplatí pronájem automobilu nebo dodávky?

Jak přepravit velkou skříň, která se nevejde do rodinného sedanu? A co stavební materiál, který vám slíbil kamarád? Někdy se zkrátka bez dodávky neobejdeme, ale pokud ji nebudeme využívat pravidelně, vyplatí se půjčka než pořízení vlastního vozu. A když na to přijde, s osobním automobilem je to v mnoha ohledech podobné. Pokud zatím nad pořízením vlastního vozu váháte, nebuďte zbrklí. Obešli jste se bez něj doposud, takže to nebude tak horké.

Spousta lidí by byla bez vlastního automobilu jako bez nohou. To samé platí i pro řemeslníky a jiné živnostníky, kteří by bez dodávky nemohli fungovat. Ale jsou i tací, kteří stojí někde na pomezí – automobil nevyužívají tak často, aby se jim vyplatil vlastní. Především pak obyvatelé větších měst s propracovaným systémem hromadné dopravy. Většinou cestují metrem, autobusem nebo jiným veřejným dopravním prostředkem a auto si půjčují jen tehdy, když potřebují vyjet na větší vzdálenost nebo na dovolenou.

Pro tuto sortu lidí by vlastní vozidlo představovalo spíše zátěž. Ve větších městech je doprava MHD svižnější a nehrozí uvíznutí v koloně vozidel. Odpadají náklady na údržbu, opravy, technickou kontrolu a v neposlední řadě starosti s parkováním. Vypůjčená vozidla bývají dobře pojištěna a v případě jakýchkoliv komplikací se vyhnete nemalým finančním výdajům.

Na další důvody, které zákazníky motivují k zapůjčení vozidel, jsme se zeptali odborníků z firmy BESKYD servis. Společnost sídlí ve Frýdlantu nad Orlicí a funguje především jako autopůjčovna Olomouc či autopůjčovna Ostrava.

Pracovníci BESKYD servisu uvedli, že spousta zákazníků potřebuje specifické vozidlo, které by se mu nevyplatilo pořizovat. Jednou jde o plně vybavený rodinný kombík, podruhé o rozměrnou dodávku na stěhování. Cena za pronájem zahrnuje dálniční známku, asistenční služby po celé Evropě a v případě dlouhodobějšího pronájmu získáte individuální cenu. Denní nájezd je úctyhodných 500 km a podaří-li se vám ujet větší vzdálenost, připlatíte si pouze 1,8 Kč za každý další kilometr.

Tak co vy na to? Pokud potřebujete automobil nebo užitkový vůz nárazově, není nad to si ho půjčit. O tom, že pronájem probíhá naprosto hladce, vás přesvědčí třeba právě půjčovna dodávek Ostrava BESKYD servis. Po dohodě si můžete nechat přistavit vybraný vůz na smluveném místě.

2 komentáře

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Měli jsme půjčenou dodávku na jeden den.Najeli jsme ale o pár km více než je denní limit.Co nás ale zarazilo,je požadavek natankovat vozidlo při vrácení do množství ve kterém jsme ho převzali.V našem případě něco málo pod 3/4 nádrže. Když jsme vůz vraceli,bylo v nádrži méně o proti stavu při zapůjčení asi cca o 2-3 mm na budíku přístrojové desky.Mysleli jsme si,že se s technikem domluvíme na tom,že rozdíl doplatíme.Určitě zná auto líp než my a bude vědět,kolik nafty chybí.Ale ouha,technikův kategorický požadavek zněl: „Jeďte si to dotankovat“! Na čerpací stanici jsme samozřejmě přetankovali.Doufali jsme naivně ,že technik tento problém zohlední při vyúčtování,a třeba nám nebude účtovat těch pár km navíc.Byl by to seriozní přístup.Podotýkám,že jsme to přetankovali asi o 350 Kč. Nic,technik jenom s úsměvem podotkl,že je to naše chyba.Jistě.Nutně ale ve mě vzniká dojem,že se autopůjčovna takto obohacuje.Taktéž jsme nedostali jediný doklad o tom,že auto jsme měli půjčené a jaké poplatky s tím souvisí.Nedoporučuji proto tuto autopůjčovnu,i když na svých webových stránkách slibuje daleko více než je potom zkutečnost. Sabina

  • Dejte si pozor je to firma s podivnými praktikami měli jsme pujčenou dodávku, která byla v otřesném technickém stavu a nádrž samozřejme nebyla do plná dotankována. Musím souhlasit s předchozím příspěvkém tuto autopujčovnu nedoporučuji. Skutečnost je jiná od slibované nabídky. Samozřejme bez dokladů a jakékoliv fakturace opravdu dejte si na ně pozor.