Volný čas

Chytat kapry je jednoduché – prozradíme vám, na co berou!

Léto je v plném proudu, ale to skalní příznivce rybaření příliš nezajímá. Ti totiž tráví u vody spoustu času i v průběhu roku, navzdory nepřízni počasí. Ale nás ostatní, které rybaření láká, ale doposud jsme se k němu neodhodlali, by mohly na břeh rybníka vylákat právě hřejivé sluneční paprsky. Pokud si pohráváte s myšlenkou, že na vlastní kůži zjistíte, proč je rybaření tak populární, měli byste se na svůj první lov náležitě připravit. A nejde jen o kvalitní rybářské potřeby, ale především návnadu – a my vám prozradíme, na co chytat kapry.

Lov kaprů, neboli kaprařina, je jednou z nejoblíbenějších odnoží rybaření a málokdo o ni ví tolik, jako známý a velmi úspěšný rybář Lukáš Krása. Jeho společnost LK Baits již několik let vyrábí speciální návnady zvané boilies, po které se kapři mohou utlouct.

Co jsou to bolies?

Boilies od LK právem patří mezi evropskou špičku a chytají na ně přední kapráři. Nejde však o horkou novinku – za prvními bolies stojí dva britští rybáři Kevin Maddocks a Lenny Middleton, kteří hledali způsob, jak efektivně lovit kapry bez toho, aby o návnadu jevily zájem jiné ryby. Výsledkem byla rybářská návnada, jejíž základem bylo vařené těsto a další přísady (zelenina, rybí maso, mléko…). Boilies mají vždy kulatý tvar, který usnadňuje nahození a protože jsou poměrně tvrdé, mají s jejich konzumací ostatní ryby problémy. Obrovská výhoda boilies je v tom, že se nerozpustí tak rychle jako jiné návnady a vydrží ve vodě velmi dlouho.

LK Baits své bolies neustále vyvíjí a momentálně nabízí široký sortiment, který uspokojí všechny rybáře. Koupit si je můžete z pohodlí domova na lkbaits.cz, ale také v kamenné prodejně v Cholticích.

Boilies ovšem nabídka LK Baits teprve začíná. Na své si přijdou také muškaři a vyznavači plavané či přívlače!