Volný čas

Keyboard – hudební nástroj, který si vaše děti zamilují

Chcete, aby se váš potomek věnoval něčemu vznešenému – hudbě – ale nevíte, jak ho utvrdit v tom, že jde o mnohem přínosnější aktivitu než počítačové hry? Uznáváme, že přesvědčit současnou generaci o tom, že jim hra na housle nebo klavír prospěje, je nadlidský úkol, ale přeci jen existuje hudební nástroj, do kterého ho nebudete muset příliš nutit. Žijeme v době elektroniky a byla by velká škoda, kdybychom ji nevyužili ve svůj prospěch – dejte svým dětem elektronické klávesy a budete mít jistotu, že dají hudbě alespoň malou šanci. Tedy rozhodně větší než v případě zmíněných houslí nebo klavíru.

Stovky nástrojů v jednom

Elektronické klávesy, které jsou často označovány i jako keyboard nebo samohrajka, představují jeden z nejzábavnějších hudebních nástrojů vůbec. Jde o moderní klávesový nástroj, který je vybaven spoustou užitečných funkcí – schopností automatické hry, výběrem množství doprovodů nejrůznějších rytmů (od popu až po rock či waltz) a zvukovými rejstříky. Hudebník tak má k dispozici kompletní arzenál nástrojů v jednom a je jen na něm, zda bude hrát za tónů violy, zobcové flétny nebo zvuků, které by neudělaly ostudu ani jako hudební podklad v béčkovém sci-fi seriálu. Možnosti elektronických kláves jsou ovšem ještě širší. Dražší a lépe vybavené modely umožňují nahrávání vlastních skladeb či připojení mikrofonu po zpěv. Na displeji se pak zobrazují i karaoke texty písní.

Keyboardy přitom nepatří mezi drahé hudební nástroje a i ty kvalitnější lze pořídit za přijatelnou cenu. Mezi neznámější výrobce patří Yamaha, Sony, Roland, Casio či Korg. Široký výběr elektronických kláves (včetně dětských i profesionálních) a dalších hudebních nástrojů najdete v e-shopu www.hudebni-obchod.cz. Většina produktů je skladem a budete je mít doma obratem.