Jídlo

Připravte si své oblíbené espresso levněji. Díky kompatibilním kapslím výrazně ušetříte!

Dokážete si představit ráno bez voňavé kávy? Aneb není nad hrnek lahodného moku, který vás postaví na nohy a vykouzlí úsměv na rtech. Tím spíš, pokud jde o populární espresso – kávový nápoj původem z Itálie. V doslovném překladu znamená „vytlačená káva“, protože vzniká protékáním vody pod tlakem. U nás se o něm hovoří také jako o „pressu“, nicméně Italové tento výraz neznají.

Jak připravit espresso?

Espresso lze připravit několika způsoby. Ten tradiční (a mnohem pracnější) spočívá v namletí cca 7 gramů kávy v mlýnku. Namletou kávu nasypete do páky, stlačíte pěchovadlem a poté vložíte do kávovaru. Ten se postará o zbytek. A pozor, nezapomeňte předem nahřát hrníček na ploše kávovaru. Zajistíte tím, aby si nápoj udržel svou teplotu.

Dalším možností je příprava espressa v kávovaru na jednorázové kapsle. Tento způsob je mnohem pohodlnější a rychlejší. Dle spotřebitelského časopisu dTest je kvalita kávy v kapslích srovnatelná s běžně prodávanou praženou mletou kávou, takže se nemusíte bát, že byste byli jakkoliv ochuzeni.

Je káva s kapslí příliš drahá?

Pořizovací cena kávovaru je poměrně příjemná a potěší vás i nenáročná údržba. Musíme však zmínit také jedno negativum, které spoustu konzumentů od kávy z kapslí odrazuje. Je jím příliš vysoká cena, která se běžně pohybuje kolem 10 – 12 korun za jednu kapsli. Naštěstí existuje způsob, jak náklady na přípravu výrazně snížit. Stačí, když namísto originálních kapslí budete používat výhodná balení kompatibilní kávy.

Dopřejte si levnější espresso i jiné nápoje

S kompatibilními kapslemi je to stejné jako s alternativními tonery do tiskárny. Nabízí stejnou kvalitu, ale za mnohem nižší cenu. Vy můžete nakupovat na www.uprazeno.cz, kde najdete kávu, ale také čaje pro Nespresso. Čaje přitom v originálních kapslích dostupné nejsou a jiná možnost, než nákup kompatibilních, není.

V e-shopu seženete také kávy s příchutí – například s karamelovou, vanilkovou, pomerančovou nebo ořechovou esencí.

Tak co vy na to? Dáte kompatibilní kávě šanci i vy? Na Upraženo.cz je veškeré zboží skladem a budete ho mít doma co by dup. Při nákupu nad 1 500 Kč nebudete platit poštovné a za každý nákup dostanete věrnostní body.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *