Finance

Konsolidace – půjčka, díky které opět získáte kontrolu nad svým rozpočtem

V dnešní uspěchané době jsou půjčky na denním pořádku. Podle statistik je nevyužívají jen lidé s minimálním příjmem a nulovou finanční gramotností, ale také spousta lidí ze „střední“ vrstvy a vysokoškoláci. Úvěry nám pomáhají řešit špatnou finanční situaci, ale také plnit sny a potřeby mnohem rychleji, než kdybychom na ně šetřili takříkajíc z vlastní kapsy. Zřejmě vás nepřekvapí, že spousta dlužníků nakonec skončí v dluhové spirále a netuší, jak se z ní vymotat. Patříte k nim i vy?

Jedna splátka nepředstavuje pro průměrnou domácnost žádnou větší zátěž, ale když k ní přibude další a k tomu kontokorent, kreditní karta a zboží na splátky, oheň je rázem na střeše. Tím spíš, pokud některý z rodinných příslušníků přijde o práci, nebo se mu do cesty připletou další nečekané výdaje. Neschopnost plnit závazky pak ve finále vyústí v exekuci a ztrátu majetku. Chcete tomu předejít a splácet až několikanásobně nižší splátku? V tom případě si nechte půjčky sloučit. Konsolidace půjček je většinou nejlepším možným řešením, díky kterému ušetříte spoustu peněz a zároveň získáte přehled ve svých financích.

Konsolidace neboli sloučení půjček je specifická forma půjčky, která slouží k umoření všech stávajících závazků. Poskytovatel za vás doplatí neúčelové úvěry, kreditní karty, kontokorenty nebo zboží na splátky a nastaví vám jedinou a výrazně nižší splátku. Vy ušetříte za poplatky, které jsou spojeny s bývalými půjčkami a budete splácet jedinou splátku. Tu si navíc můžete rozložit na delší časový úsek.

Vyřízení konsolidace je velmi jednoduché a stačí, když věřiteli dodáte všechny smlouvy od stávajících půjček. Mezi podmínky, které jsou ke schválení nového úvěru bezpodmínečně nutné, patří pravidelný příjem a plnoletost. Sloučit lze závazky ve výši od 30 000 Kč do 300 000 Kč a snížení měsíční splátky se může vyšplhat až na 70 %. Poskytovatelem tohoto úvěrového produktu je známá společnost Home Credit a.s., která se na českém finančním trhu pohybuje téměř dvacet let.

Přestaňte se stresovat nad tím, jak zaplatíte hromadu složenek a zažádejte o konsolidaci půjček ještě dnes. Čím dřív své problémy začnete řešit, tím dřív budete mít své finance opět pevně ve svých rukou.