Byznys

Lamelové clony z PVC – k čemu slouží a proč se hodí do většiny provozů?

Zajímá vás, jak omezit únik tepla v potravinářských nebo jiných provozech? K tomuto účelu slouží tzv. protiprůvanové clony, které se hojně využívají v západní Evropě i v zámoří. Pomalu, ale jistě se dostávají i k nám a pokud o nich slyšíte poprvé, udělejte si chvíli čas a přečtěte si o jejich výhodách.

Co je to protiprůvanová clona a jaké jsou její výhody?

Protiprůvanové neboli lamelové clony se vyrábí z měkčeného PVC. Jde o velmi levný typ přehrazení, který má podobu pásů uchycených k nosné liště (může být plastová nebo pozinkovaná). Poté, co se clona rozhrne, se plastové lamely vrátí do původní polohy, což brání zbytečnému vyvětrávání prostoru.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMontáž clony je velmi rychlá a není k ní zapotřebí žádná speciální technika. Je ideální do pěších průchodů, ale i do míst, kudy projíždí technika. Jednoduše všude, kde nejsou žádoucí klasické dveře nebo vrata.

Využití lamelových clon je pestré a lze je namontovat také do mrazírenských nebo chladících boxů, vitrín a komor. Výrazná úspora energie je pouze jedním z pozitiv a za zmínku stojí také redukce nadměrného hluku a snížení prašnosti. Díky plastovým lamelovým clonám je pracovní prostředí hygieničtější a dochází ke zlepšení pracovní pohody. Navíc prodlužuje životnost chladících agregátů a snižuje četnost servisních oprav. Lamelové clony z kvalitního měkčeného PVC jsou trvale pružné, odolné a nevadí jim časté průjezdy technikou.

Vysoce kvalitní plastové clony made in USA

Pokud vás zaujala možnost, jak šetřit náklady za energii pomocí plastové clony, obraťte se na společnost RONAX DEVICES s.r.o., která dováží prvotřídní výrobky z USA. V nabídce najdete standardní, shrnovací a posuvné clony, ale také speciální clony určené pro sekční vrata. Další informace o systémech najdete na www.ronax.cz.