Dovolená a cestování

Léto na Lipně

Nehodláte ztrácet čas a již nyní plánujete letní dovolenou? Omrzely-li vás exotické zájezdy k moři, udělejte to letos jinak. Vydejte se k lipenské přehradě, kde na vás čeká nejen senzační koupání, ale i celá řada dalších zajímavých aktivit pro celou rodinu. Cílem vaší cesty by se mohlo stát známé městečko Horní Planá, které se nachází na okraji nádrže.

U přehrady se nudit nebudete

Milovníci vodních sportů mohou provozovat yachting, windsurfing nebo si v klidu zarybařit. Neméně zajímavé jsou však i scuchozemské aktivity. Region si oblíbili příznivci cykloturistiky, ale i majitelé in-line bruslí. Ti si zde mohou vyzkoušet atraktivní cyklostezky a udržované cesty, které jsou pro in-line bruslení jako stvořené. Dovolenou na Lipně si užijete i v případě, tíhnete-li ke golfu. Tři golfové kluby jsou dostatečným důvodem, proč strávit letní měsíce právě v Horní Plané. Zkrátka nepřijdou ani zástupci mladší generace, kteří preferují adrenalinové zážitky. Bobová dráha, motokáry, paintball nebo lanové centrum jim poskytne spoustu vzrušení a zábavy. Místní ranč zase nabízí vyjížďky na koních, které jsou ve spojení s kouzelnými přírodními scenériemi opravdu nezapomenutelné.

A jak je to s ubytováním?

Chcete-li si dovolenou na přehradě opravdu užít, měli byste si vybrat útulné ubytování. I v tomto ohledu je Horní Planá velmi vstřícná a nabízí alternativy v mnoha cenových relacích. Vyžadujete-li komfortní, ale přesto levné ubytování Lipno, vyzkoušejte apartmány Hecht. Mezi největší přednosti patří úžasná výhled přímo na vodní plochu přehrady, ale i vlastní kuchyňka, sprchový kout sociální zařízení a televize. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu.

Pro ty náročnější je ideálním útočištěm čtyřhvězdičkový hotel Orsino, který patří mezi nejluxusnější ubytování Lipno nad Vltavou vůbec. Stylové pokoje, příjemná restaurace s vybranými delikatesami a wellness zóna uspokojí všechny vaše smysly a potřeby. Ať už se však ubytujete kdekoliv, dovolenou u lipenské přehrady si určitě užijete.