Bydlení

Lišty – stavební prvek, bez kterého se v interiéru neobejdeme

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a chystáte se doladit pár posledních detailů? V tom případě nezapomeňte na lišty – stavební prvek, bez kterého by interiér působil „nedodělaně“. Sortiment lišt je skutečně široký a stejně tak i jejich využití. V praxi rozlišujeme lišty pro podlahu a dlažbu a zatímco některé mají ryze estetickou funkci, jiné k optickému rozdělení dvou přilehlých místností či ochraně hran obkladů před poškozením.

Ke zmíněné ochraně hran obkladů slouží ukončovací lišty k dlažbě, které jsou k mání v mnoha tvarových variantách – L lišty, obloučkové lišty, čtvercové lišty, lišty pro spád, sanitární lišty či kuchyňské lišty. Nejčastěji se vyrábí z hliníku, mosazi, nerezu a PVC a to v různých barevných provedeních a povrchových úpravách. Lišty tak obklady nejen chrání, ale zároveň slouží jako dekorace. Vyrábí se také s ohýbacím profilem, který lze nastavit do požadovaného rádiusu. Chcete-li dlažbu ukončit elegantním způsobem bez hrany, vsaďte na obloučkové lišty.

Ať už jsou vaše rozměrové požadavky jakékoliv, vždy se můžete obrátit na českého výrobce ACARA, který se na lišty specializuje již od roku 1999. Nabízí všechny zmíněné typy lišt a to v různých cenových relacích. Sortiment si můžete prohlédnout v e-shopu www.acara.cz, nebo zavítat do pražské prodejny, jejíž adresu najdete na zmíněném webu.