Volný čas

Luxusní spánek pod širákem

Patříte k dobrodruhům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby mohli vytáhnout paty do drsné přírody? Nezastaví vás tropická vedra, ani ukrutné mrazy? Nebo jste doposud o romantické noci pod hvězdami doposud jen tajně snili? Výborně, v tom případě jsou následující řádky určeny právě vám. Ať už venku trávíte většinu volného času, nebo ne, pravděpodobně víte, že bez správného vybavení v náročných podmínkách nevydržíte. Pozor, řeč není o výstupu na K2, k nevydržení může být i obyčejné stanování v Krkonoších. Naprostým základem je kvalitní zázemí, které vás ochrání před nepřízní počasí. Představte si to sami – teplota klesá pod bod mrazu a horská chata v nedohlednu. Noc se dá poměrně komfortně strávit i ve stanu, ovšem bez pořádného spacáku do rána zmrznete.

Není spacák, jako spacák

Spací pytel, který vám věnovali rodiče jakožto pozůstatek z dob pionýrů a jisker patří do koše. V lepším případě do muzea. Dekové spacáky se prodávají i dnes, ovšem socialistické předky připomínají pouze tvarem. Jsou prostorné a a pohodlnější, než takzvané mumie, spíše než do extrémních podmínek se však hodí na letní kempování či jako přikrývka pro návštěvu. Mají je v oblibě děti, které jsou náročnější na prostor při spaní.

Pro outdoorové nadšence jsou vhodné již zmíněné mumie. Mumiové spací pytle věrně kopírují tvar lidského těla a tím pádem ho i lépe prohřejí. Vyrábějí se z rozličných materiálů, v závislosti na podmínkách, do kterých jsou určeny. Jejich součástí bývá zateplovací límec a kapuce, jež kryje hlavu.

Konkrétněji můžeme zmínit spacáky Coleman, které patří k nejkvalitnějším na trhu. Věrně jim sekundují spacáky Husky, které mimo jiné zaujmou i módním designem.

Ke spacáku se dá dokoupiti celá řada zajímavých doplňků, které vám spánek ještě více zpříjemní. Řeč je především o hygienických vložkách a polštářcích.

Nakupujte u profesionálů

Outdoorové vybavení se dá pohodlně objednat online. Otázkou však je, který z mnoha internetových obchodů zvolit. Zavítáte-li na trekshop.cz, rozhodně neuděláte krok vedle. Majitelé mají se spaním v přírodě bohaté zkušenosti a velmi dobře vědí, co prodávají. Velmi lákavé jsou zejména spací pytle Condor, které si mohou zákazníci nechat vyrobit na míru. A když na míru, tak nejen v takřka libovolné velikosti, ale především barevném provedení. Jak sami vidíte, módní výstřelky se nevyhnuly ani tak specifickému segmentu, jako je outdoor vybavení.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *