Dovolená a cestování

Mariánské lázně – jedno z nejkrásnějších lázeňských měst v Evropě

U dovolené a relaxace ještě na chvíli zůstaneme. Nepodíváme se však do Chorvatska a ni Rakouska, ale naopak zůstaneme v u nás. Cílová destinace Mariánské Lázně je totiž neméně zajímavá a společně s ubytováním ve vyhlášeném čtyřhvězdičkovém hotelu Olympia nabízí spoustu nezapomenutelných zážitků. Ještě předtím, než se oddáme wellness a léčebným procedurám, však prozkoumáme krásy města samotného.

Vítejte v Mariánských Lázních

Zhruba třináctitisícové město se nachází v Karlovarském kraji, asi 25 km jihovýchodně od Chebu. Z proslulého lázeňského trojúhelníku, jehož součástí jsou i Karlovy vary a Františkovy lázně, jsou „Mariánky“ nejmladší. První zmínky o léčivém slaném pramenu sice pochází z počátku minulého tisíciletí, kdy jej v tamních hvozdech objevili mniši, ovšem po dlouhých peripetiích byly Mariánské lázně vyčleněny jako samostatná obec až v roce 1818. O pozdější rozvoj se mimo jiné zasloužil i slavný básník Johann Wolfgang Goethe, který byl místními přírodními podmínkami doslova nadšený. Apeloval proto na místního opata, aby nepolevoval ve výstavbě lázeňských domů a lékařům doporučil mnoho moderních procedur. Jeho přítomnost do lázní dostala spoustu majetnějších klientů a známých osobností, což byl jen malý krok od toho, aby se z Marienbad stalo lázeňské zařízení světové úrovně.

V současnosti patří Mariánské lázně k nejnavštěvovanějším středoevropským lázeňským městům a mají návštěvníkům opravdu co nabídnout. Bohatý kulturní život (ve městě je muzeum, divadlo, kino, několik hudebních klubů a každoročně se zde koná Chopinův festival), překrásné lázeňské parky či unikátní Kolonáda Maxima Gorkého, je jen malá část toho, čím se Mariánky mohou pochlubit. Neměli bychom zapomenout ani na sportovní vyžití – ve městě je možno provozovat téměř 50 druhů sportů a na své si tak přijdou příznivci atletiky, cyklistiky, jachtingu či golfu.

Wellness & Spa hotel Olympia

Možností ubytování v Mariánských lázních je víc než dost, ovšem wellness hotel Olympia představuje vrchol luxusu. Nachází se v samotném historickém centru, jen několik minut od kolonády. Perfektně vybavené pokoje, několik restaurací s výbornou kuchyní a spa & wellness centrum o rozloze téměř sedmi set metrů čtverečních dělají z Olympie jasnou volbu pro všechny, kteří si chtějí pobyt v Mariánských lázních opravdu užít.

Klienti si mohou využívat vnitřní vyhřívaný bazén, finskou, parní či infrasaunu a poté se uvolnit v relaxační místnosti. Co se týče terapií a léčebných procedur, i v tomto ohledu je nabídka velmi pestrá – několik druhů masáží, hydro, termo a fyzioterapie a v neposlední řadě i komplexní kosmetické služby. Speciální lázeňský program je sestavován po konzultaci s odborným lékařem a to s ohledem na aktuální zdravotní stav a potřeby klienta.

Pro klienty jsou navíc připraveny balíčky, které zahrnují celotýdenní pobyty, víkend pro dva, ale i speciální léčebné či golfové pobyty. Podrobné informace najdete na webových stránkách olympiahotel.eu. Nezbývá, než vám popřát příjemný pobyt a zážitky, které si bude chtít za čas zopakovat.