Bydlení

Máte hlučné sousedy? Nic, co by nevyřešilo odhlučnění stěny!

Přestěhovali jste se do nového bydlení a záhy zjistili, že jsou vaši sousedé velmi hluční? Můžete jim zkusit domluvit, ale pravděpodobně budete mít smůlu. Mnohem horší situace však nastává v momentě, kdy zjistíte, že budova je poněkud nešťastně architektonicky řešená a slyšet jsou i sousedé, které rozhodně nelze pokládat za hlučné. Naštěstí existuje poměrně jednoduchý způsob, jak se s nadměrným hlukem vypořádat. Můžete se obrátit na odborníky a nechat si svůj byt odhlučnit.

Kdy přijde odhlučnění stěny vhod?

Odhlučnění je samozřejmě vhodné i pro lidi, kteří jsou si vědomi toho, že jsou původcem hluku právě oni. V praxi se může jednat o hudebníky trávící spoustu volného času hraním na hudební nástroje, vyznavače hlasité hudby, ale také zamilované páry toužící po soukromí při svých milostných hrátkách. Důvodů, proč uvažovat o důkladném odhlučnění stěny, se najde poměrně dost.

Jak odhlučnění probíhá?

Prvním krokem by mělo být profesionální měření hluku. Odborník se dostaví až k vám domů a provede první měření, na základě kterého zjistí, zda míra hluku překračuje únosnou mez. Naměřené hodnoty zároveň poslouží při srovnání po realizovaném odhlučnění. V rámci konzultace vám pak odborník navrhne vhodné řešení s ohledem na vaše individuální požadavky.

Pokud se hluk šíří přes zeď, dostanete na výběr mezi kontaktní a bezkontaktní konstrukcí.

Kontaktní konstrukce se používá v případě, kdy se hluk šíří do místnosti přes stěnu a je nezbytné jí izolovat. Používají se různé zvukové izolační materiály s minimální tloušťkou od 1,5 cm včetně sádrokartonu. S ohledem na míru hluku lze použít materiály o tloušťce přes 6 cm pro ještě účinnější odhlučnění až o 15 dB.

Při významném hluku nachází uplatnění takzvané bezkontaktní konstrukce. Princip tohoto řešení spočívá ve vzduchové mezeře mezi izolační konstrukcí a stěnou. Oproti kontaktní konstrukci si však žádná větší tloušťku stěny. Na druhou stranu jde o extrémně variabilní řešení.

Spoustu dalších informací zabezpečení odhlučnění bytu včetně zlepšení jeho akustických vlastností najdete na potichu.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *