Zdraví

Matrace s vlákny struto

V noci bychom si měli především odpočinout a pokud se každý další den budíme s nepříjemnými bolestmi hlavy a páteře, pak něco není v pořádku. Původcem příznaků však nemusí být nemoc, ale nevhodně zvolená matrace. Pokud je ta vaše řádně proleželá, měli byste ji urychleně vyměnit za novou – a protože průměrně prospíme až jednu třetinu života, je na místě investice do kvalitního modelu. Sortiment matrací je poměrně pestrý a výběr té ideální jde ruku v ruce s osobním pocitem. Přesto však existují matrace, které vyhovují téměř každému. Jednu z nich vám dnes představíme.

Pokud jste o matraci s kolmo kladeným vláknem (STRUTO) ještě neslyšeli, pak zřejmě proto, protože jde o horkou novinku. Díky inovativní technologii se ovšem v Evropských ložnicích velmi rychle zabydluje a dost možná ji nabídnete nocleh i vy.

Jaké jsou tedy největší výhody kolmo kladeného vlákna? Díky svým unikátním vlastnostem garantuje efektivní regeneraci organismu. Mimo jiné je velmi odolné vůči slehnutí a jeho životnost je delší než v případě polyuretanové pěny.

Matrace STRUTO jsou stabilní, tvarově stálé, lehké, prodyšné a velmi dobře absorbují vlhkost. Vyrábí se ze 100 % přírodního recyklovatelného materiálu a jsou vhodné pro osoby trpící astmatem, alergiemi, migrénami, ale také gynekologickými a nervovými problémy.

Zimní strana matrace obsahuje 70 % ovčí vlny, která se pyšní termoizolačními vlastnostmi a absorbovanou vlhkost generovanou přirozenými procesy organismu odvádí pryč. V místech, na kterých budete spát, vám proto bude příjemné teplo, což oceníte především v průběhu chladnějších měsíců. Letní strana matrace je ze 70 % tvořena bavlnou, která je velmi savá a příjemná na dotek.

Matrace se skládá z pětizónového nosného jádra ze studené pěny se zpevněnými okraji pro lepší vstávání. Praktický je i pevný, prodyšný a komfortní potah v celozipovém provedení. To výrazně usnadňuje údržbu a lze jednoduše sundat a vyprat. Za zmínku stojí i jeho další vlastnost – dokáže vyrovnat a udržet spací klima při ideální teplotě 37°C.

Detailní informace o matraci z kolmo kladených vláken najdete na www.kouzelnespani.cz.

Struto