Zdraví

Nenápadné, ale o to kvalitnější matrace ze studené pěny

Česká společnost Postelia vyrábí skutečně povedené postele z masivu, komody, rošty a spoustu dalšího příslušenství, které by ve vaší ložnici rozhodně nemělo chybět. O tom však až někdy jindy. Postelia totiž vyrábí také matrace ze studené pěny a právě ty nás z celého sortimentu zaujaly vůbec nejvíc. Estetika prostředí, ve kterém usínáme, je sice jedním z faktorů, které mají vliv na kvalitu našeho spánku, ale zdaleka nejdůležitější je přeci jen to, na čem spíme. A protože v posteli strávíme přibližně jednu třetinu svého života, měli bychom výběru matrace věnovat patřičnou pozornost.

Matrace ze studené pěny pravděpodobně upoutají vaší pozornost již na první pohled. Ovšem v žádném případě kvůli barevnému a atraktivnímu designu, na který jste u moderních matrací zvyklí. Výrobce nepřikládá vzhledu matrací žádný význam a výsledek proto vypadá naprosto tuctově. V kontrastu se stylovými matracemi tak působí vskutku zvláštně, ale o to víc vás překvapí, když si ně ně lehnete.

Zpracování je až pedantsky dokonalé a k výrobě se používá pouze značková německá pěna Eurofoam Deutschland, která byla speciálně vyvinuta pouze pro výrobu matrací. Samotná matrace se skládá z co nejmenšího počtu vrstev, které jsou k sobě lepeny jen na nezbytných místech tak, aby byla zaručena co nejvyšší prodyšnost (lepidlo ucpává póry). Konstrukce je technicky dokonalá a v segmentu je právem označována za absolutní špičku.

Matrace můžete zakoupit online přímo v e-shopu spíme.cz, případně v několika kamenných prodejnách (pro matrace Brno budete muset na Výstaviště, naproti hotelu Holiday Inn a pro matrace Praha do Smíchova poblíž zastávky Laurová). Ceny jsou i navzdory kvalitě přijatelné a využijete-li akci 1 + 1 zdarma, ušetříte až 50 %. Doprava je zdarma a v případě zájmu si lze veškeré zboží pořídit také na splátky.