Skvělé tipy

Mediace a koučink – pojmy pro mnohé neznámé

Každý z nás se více či méně potýká se situacemi, které není schopen sám vyřešit. Lépe řečeno, je schopen je vyřešit, ale potřebuje poněkud pošťouchnout dopředu. Velmi zajímavou metodou, která slouží k efektivnějšímu dosažení stanoveného cíle je právě koučink. Pokud jste o této velmi zajímavé metodě neslyšeli, není divu. U nás není koučink zdaleka tak rozšířen, jako v zahraničí. To samozřejmě neznamená, že se nenajde odborník, který by se nabízel jako kouč. Právě naopak.

 

Odborníkem na koučink je u nás pan Petr Hruška. Ten se kromě koučinku zabývá také mediací, ale o té až později. Koučink je tedy metoda, při které se vás váš kouč snaží motivovat v tom, co děláte. Mnoho lidí si plete kouče s osobním rádcem, který zná řešení všech zapeklitých problémů. Nikoliv. Koučink je hlavně o pohledu zvenčí. Kouč vám umožní na problém či situaci nahlédnout jeho očima a získat tak rovnováhu mezi rozumem a osobními pocity. Nezáleží na diskutovaném tématu, klient se obrací na kouče proto, protože potřebuje získat jistotu ve svém rozhodování.

 

Další zajímavé odvětví, kterému se Petr Hruška jmenuje se nazývá mediace. Jedná se o dobrovolný mimosoudní proces mezi dvěma stranami, které řeší vzájemný konflikt. Pokud se připravujete na soudní spor, můžete situaci zkusit vyřešit mediací. Mediátor se snaží přimět obě strany, aby si uvědomily své opravdové požadavky a oprostily se od vzájemného nepřátelství. Je až s podivem, že pokud využijete mediaci, máte až 75% šanci, že váš spor neskončí u soudu.

 

Podrobnější informace o metodě zvané koučink a mediace naleznete na oficiálním webu pana Petra Hrušky ceskykoucink.cz. Naleznete zde mnoho velmi pozoruhodných myšlenek a možná, že se rozhodnete koučink či mediaci vyzkoušet. Tak jako tak tyto metody neodsuzujte, prokazatelné výsledky pana Hrušky hovoří jasně pro.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *