Bydlení

Hliník se neodstěhoval do Humpolce, ale do vašich nových radiátorů

Není to tak dávno, co nám doma dělaly společnost staré plechové radiátory. Zdá se, že jim nadobro odzvonilo a již nějaký ten pátek je nahrazují hliníkové varianty, které se pyšní mnoha výhodami. Jejich cena není o moc vyšší a rozdíl je patrný na první pohled. Pokud se co nevidět pustíte do rekonstrukce otopného systému, měli byste jejich přítomnost vzít na vědomí. Prozradíme vám, proč byste na hliník měli vsadit i vy.

Jaké jsou výhody hlinikových radiátorů?

Největší výhodou hliníkových radiátorů je bezesporu jejich životnost a vysoká odolnost vůči korozi. V neposlední řadě také vyšší tepelný výkon, protože topí i při nižších teplotách. A právě tyto vlastnosti by měly být při výběru otopného systému rozhodující. S hliníkovým radiátorem dosáhnete velmi zajímavé tepelné úspory a budete-li je využívat v kombinaci s tepelným čerpadlem, dočkáte se vyššího výkonu a topného faktoru i u nich. To samé samozřejmě platí i pro solární panely.

Pádným argumentem, který hliníkovým radiátorům hraje do karet, je jejich designové provedení. I základní typy jsou nesrovnatelně hezčí než obstarožní „plecháče“ a nebudete mít důvod, proč byste je měli před návštěvami rafinovaně skrývat. Nabídka designových variant je velmi pestrá a mezi ty nejoblíbenější patří tenké radiátory s tloušťkou kolem 70 mm. Nezasahují do prostoru a zapadnou do koloritu interiéru.

moderní radiátory P2

České celohliníkové radiátory se vyrábí téměř 20 let

Výrobců, kteří nabízí moderní hliníkové radiátory, je poměrně dost a my jsme se zaměřili na typovou řadu ARMAT, které vyrábí česká společnost ARMATMETAL s.r.o. již od roku 1994. Díky letitým zkušenostem v oboru výrobce dokázal vyladit poměr ceny a kvality tak, aby uspokojil široké spektrum zákazníků a z nabídky si jistě vyberete i vy.

Hliníkové radiátory ARMAT se vyrábí z vysoce kvalitního hliníku a to za pomocí nejmodernějších technologií tlakového odlévání. Potěší vás i elegantní design a možnost výběru z mnoha barevných odstínů. Ať už se poohlížíte po otopném systému do bytu či kanceláře, vždy se můžete spolehnout na stoprocentní výsledek.

Celohliníkové radiátory ARMAT se skládají z komínově naskládaných bloků, čímž je zaručena optimální cirkulace vzduchu. K požadovanému výkonu napomáhá možnost individuálního sestavení bloků a dosažení extrémně velké výhřevné plochy.

Jste pro a rozhodli jste se plechová monstra odporoučet do sběrného dvora? Zde najdete fotografie a ceník moderních hliníkových radiátorů ARMAT.