Bydlení

Moderní záclony do obyváku patří. Jaké jsou trendy 2014?

Trendy interiérového designu se neustále mění a co bylo nedávno „in“, může být zítra za zenitem. Na druhou stranu jsou stálice, které vám neudělají ostudu ani po letech a patří mezi ně i záclony. Klepete si na čelo, protože již nějakou dobu přemýšlíte o tom, že lapače prachu pošlete na zasloužený odpočinek a nahradíte je moderními stínícími systémy v podobě římských rolet či žaluzií? Zadržte. Záclony nevyšly z módy, ale pokud chcete, aby odpovídaly vašim vysokým nárokům na estetiku, budete se po nich muset poohlédnout jinde, než u asijských trhovců či v místní galanterií. Zajímají vás, jaké jsou trendy pro rok 2014?

Netřeba chodit kolem horké kaše, moderní záclony samozřejmě nevypadají jako ty, které visí na garnýžích u vašich prarodičů. My jsme je objevili v e-shopu LindTextil.cz, který nabízí pouze francouzské textilie značky Linder. Ještě předtím, než vám přestavíme exkluzivní sortiment, vám prozradíme něco o samotném výrobci.

Kdo je Linder?

Možná se o interiérový design příliš nezajímáte a tak vám přítomnost francouzské jedničky v oboru výroby textilií unikla, ale vězte, že patří mezi evropskou špičku a její výrobky (tedy nejen záclony, ale také ubrusy, přehozy apod.) jsou velmi vyhledávané. Lider snoubí kvalitu a smysl pro detail a výsledkem jsou dokonalé záclony, které podtrhnou charakter interiéru.

Záclony moderní 2014

Moderní záclony (nejen) do obýváku

Zeptáte-li se někoho s vytříbeným citem pro detail na to, které moderní záclony do obýváku 2013 byly nejprodávanější, stoprocentně vám odpoví, že ty od Linder. A v roce 2014 to nebude jinak – francouzský výrobce bedlivě sleduje moderní trendy a promítá je do nových produktů. Ale ani to neznamená, že nabídka neobsahuje střídmější textilie, které se hodí do klasického interiéru. Je tedy jen na vás, v jakém stylu své bydlení zařídíte – Linder má v rukávu nepřeberné množství stylových tkanin, které jen čekají na to, až se stanou neodmyslitelnou součástí vašeho domova.

Záclony a závěsy Linder se vyrábí z mnoha rozličných materiálů, stačí si vybrat. Ale ať už sáhnete po vysoce kvalitním polyesteru, nebo přírodních tkaninách jako je len či bavlna, vždy se vám dostane perfektního vizuálního poržitku, kterého se nebudete moct nabažit. Nevěříte? V tom případě se na záclony podívejte do fotogalerie přímo na webu www.lindtextil.cz a pochopíte, že ty od Linder skutečně nepatří mezi obyčejné interiérové dekorace. Vzbuzují emoce a nastolí ve vašem bydlení unikátní atmosféru, kterou budou všichni návštěvníci obdivovat.

Hotové záclony

Na závěr přidáme pár praktických rad, které vám usnadní péči o závěsy:

Jak často prát záclony?

Závěsy by se měly prát alespoň jednou do roka, případně vždy, když se výrazněji zašpiní. Perte je v pračce, kterou nastavíte na program pro praní jemného prádla a funkci máchání raději nezapínejte. Můžete je samozřejmě vyprat i v rukách, což je šetrnější. K praní využívejte speciální prostředky, které jsou speciálně určené právě pro záclony. Jakmile budete hotovi, vyprané závěsy protřepejte a zavěste na garnýž. Vyhnete se žehlení a pokud je bude přeci jen třeba přežehlit, tak jen mírně.

Tip: Jak vyprat mastné skvrny? Přidejte do vody tekuté prostředky k mytí nádobí!

Jak žehlit záclony?

Neobejdete se bez žehličky s dokonale hladkým povrchem. Program nastavte v závislosti na kvalitě a hustotě látky a bude-li zapotřebí záclony žehlit na velmi horký režim, překryjte ji bílou bavlněnou hadrou a až poté žehlete. Jedině tak nedojde k přehřátí a spálení tkaniny. Závěsy se vždy žehlí z rubové strany a pozor, pro každý materiál existují speciální pravidla. Např. organza a šifon se žehlí suché, kdežto bavlna a vlna se musí předem navlhčit. Postříkáte-li vodou umělé hedvábí, zůstanou na něm skvrny.

Tip na závěr: Záclony absorbují pachy a proto je nezapomeňte pravidelně větrat. Stačí, když otevřete okno a necháte dovnitř proudit svěží letní vánek.