Auto-moto

Na skútr do 125 ccm řidičák nepotřebujete. Dopřejte si svižné a pohodlné svezení nejen v dopravní špičce!

V hustém městském provozu může být přemisťování autem nebo MHD příliš zdlouhavé. Potřebujete-li se přemístit z jednoho konce města na druhý v mnohem kratším čase, hodil by se vám mrštnější dopravní prostředek. A znáte snad něco mrštnějšího než skútr? Jenomže jak je to s řidičským oprávnění? Do 19. ledna 2013 vám řidičák skupiny B (pro osobní automobil) stačil jen na malé malé motocykly s objemem do 50 cm3. Poté vešla v platnost novela, na základě které můžete usednout i na skútr do objemu 123 cm3. A ten již nabízí poměrně svižné svezení!

Přesto se připravte na jisté omezení. Rozhodnete-li se pro skútr o objemu 125 cm3, musí být vybaven automatickou převodovkou. Spoustu dalších informací nejen ohledně řidičského průkazu na skútr najdete zde.

A na kolik vás taková mašinka přijde? Prozkoumali jsme aktuální nabídku skútrů známé značky Kentoya. Lídr v segmentu levných skútrů nezklamal. Nabízí levné, ale přesto precizně zpracované a mimořádně kvalitní skútry.

MIU 125 4T

Skútr MIU 125 4T patří mezi nejlevnější kousky. Za necelých pětadvacet tisíc nabízí dostatečně výkonný 4-dobý jednoválec (5,5 kW) a spoustu inovativních řešení (např. do kapoty integrované přední blinkry, výrazné kruhové přední světlo, aerodynamická přední část). Design se povedl na jedničku, nicméně oslní zejména něžnější pohlaví.

MIU

Tip: Máte hluboko do kapsy? Kentoya nabízí i levnější řešení. Koukněte se na skútry bazar!

HAMMER 125 4T

A teď něco (hlavně) pro pány. Jak už sám název napovídá, model HAMMER 125 4T s 4-dobrým jednoválcem (5,4 KW) má výraz hodný drsňáka. Dvojice předních světel s ochrannými mřížkami je nepřehlédnutelná. Za zmínku stojí také praktické kryty rukojetí a ochranná trubková konstrukce. „Kladivo“ je opravdu úderné a na cestě vás nikdo nepřehlédne. Možná i díky menším kolům s mohutnými pneumatikami. Jsou jako stvořené pro jízdu mimo asfalt.

skútr hammer

LION 125 4T

Na závěr jsme si nechali opravdovou stylovku. Zavřete oči a představte si, jak se proháníte v prosluněné Havaně někdy v 60tých letech. Pokud se vám tato představa líbí a potrpíte si na retro, které nikdy nevyjde z módy, pak je LION 125 4T jasná volba. Vypadá jako veterán, ale pohání ho spolehlivý 4-dobý jednoválec (4,7 kW). Jízda na „králi zvířat“ je velmi pohodlná a jistě vás potěší také přítomnost chromovaného zadního nosiče. LION 125 4T, to je nostalgie v moderním provedení!

LION skútr

Pokud vás skútry Kentoya zaujaly, koukněte se i na další modely na www.kentoya.cz. Najdete zde také praktická elektrokola, na kterých můžete drandit i bez řidičáku!

Foto: kentoya.cz, pixabay.com

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *