Zdraví

Nejste si jistí kvalitou vody? Nechte si udělat její rozbor!

Voda je životodárná tekutina, bez které se neobejdeme. Na druhou stranu však velmi záleží na jejím složení. Máte-li jakékoliv pochybnosti o kvalitě vody, kterou pijete nebo využíváte k něčemu jinému, není nic jednoduššího, než si nechat udělat rozbor. Jedná se o jedinou možnost, jak získat garanci zdravotní nezávadnosti. Službu využívají fyzické osoby (často např. chalupáři v souvislosti s rozborem vody ze studny) i firmy. Podrobnosti vám prozradíme v následujících řádcích.

Proč a kdy investovat do rozboru vody?

Rozbor vody není zdarma. Jde o placenou službu, kterou provádí akreditované laboratoře. A přestože si neúčtují astronomické částky, někteří lidé riskují a z úsporných důvodů nadále pijí a jinak využívají vodu i navzdory pochybnostem o její kvalitě.

K nejčastějším neduhům patří vysoký obsah železa a manganu, agresivní bakterie, tvrdost a kyselost vody. Dlouhodobá konzumace zdravotně závadné vody může mít fatální dopad na fungování celého organismu. Užívání vody s nevhodným složením na práci zase vede k rychlejšímu poškození přístrojů a tedy i výraznému navýšení nákladů.

Pokud vám záleží na svém zdraví a nechcete riskovat zbytečné problémy spjaté s užíváním špatné užitkové vody, obraťte se na některou z akreditovaných laboratoří. Získáte přesné informace o složení a cenné rady odborníků o možnostech nápravy.

Profivoda provádí rozbory napříč celou ČR

Jednou z akreditovaných laboratoří provádějících rozbory vody je i společnost Profivoda s.r.o. Laboratoř s atestem nabízí základní, krácené i úplné rozbory vody, rozbory odpadních vod, analýzu teplé i studené vody a další související služby.

Profivoda zajišťuje rozbory v celé České republice, a to za velmi nízké ceny. Nebudete-li schopni vodu dodat sami, nabízí se možnost odběru kvalifikovaným pracovníkem. Další informace najdete na www.profivoda.cz.

Štítky