Skvělé tipy

Nekompatibilní tonery a cartridge mohou být stejně kvalitní jako originální!

Ceny tiskáren, kopírek a multifunkcí každým rokem klesají a ty nejlevnější stojí takříkajíc pakatel. To samé se bohužel nedá říct o cenách náplní, které v případě častého tisku velmi rychle převýší pořizovací cenu zařízení. Pokud se to týká i vás a hledáte alternativu, díky které budete moct tisknout výrazně levněji, máme pro vás dobrou zprávu. Nekupujte originální tonery či cartridge a sáhněte po kompatibilních!

Co jsou to kompatibilní tonery?

Kompatibilní, alternativní nebo neoriginální. Různé názvy označují tonery a cartridge, které nepochází od výrobce tiskárny. Jejich největší výhoda tkví ve velmi nízké ceně, přičemž ty nejlevnější náplně do tiskáren stojí přibližně jednu třetinu ceny těch originálních. Nákup je bohužel spojen s určitým rizikem a právě proto se uživatelé tiskáren dělí na dva pomyslné tábory. Přívrženci toho prvního na nekompatibilní náplně nedají dopustit a ti druzí by je zase nikdy nekoupili. Jenomže tvrzení, že s neoriginálním tonerem nebo cartridgí nikdy nedosáhnete kvalitního tisku a navíc snížíte životnost tiskárny, není zcela pravdivé.

Jak ušetřit za náplně a nespálit se?

V případě neznámých výrobců může být nízká cena skutečně vykoupena mizernou kvalitou tisku a v nejhorším případě také sníženou životností tiskárny. Tedy za předpokladu, že zařízení s náplň detekuje (i to se v praxi stává…). Pokud ovšem vsadíte na renomované výrobce, kteří dodržují technologické postupy, nemáte se čeho bát. I kompatibilní tonery a cartridge mohou být vysoce kvalitní a to jak co se týče tisku, tak i šetrnosti k tiskárně.

Nejlvnější kompatibilní tonery a cartridge

Pokud se v sortimentu nevyznáte a chcete mít jistotu, že za své peníze (v případě kompatibilních tonerů však spíše za drobné) dostanete prvotřídní komponenty, vydejte se na nákup do CDRmarketu. Specializovaný prodejce působí na trhu od roku 2001 a kromě tonerů,válců a cartridgí nabízí i další produkty. Můžete si je objednat na www.cdrmarket.cz, případně si je vyzvednout osobě v některé z kamenných prodejen. S výběrem vám prodejci rádi poradí!